Захворіло у світі
116,872,436
Померло у світі
2,593,931
Вилікувалось у світі
66,149,832
Захворіло в Україні
1,406,800
Померло в Україні
27,128
Вилікувалось в Україні
1,198,254
Розпочав свою роботу Офіс культурних інновацій
Партнерський матеріал

Розпочав свою роботу Офіс культурних інновацій

У планах Офісу вже восени запустити пілотний проект приєднання перших ключових українських музеїв до цифрової платформи

Розпочав свою роботу Офіс культурних інновацій
Наталія Заболотна

В Україні почав працювати Офіс культурних інновацій, який заснували громадські організації в партнерстві з державними та приватними інституціями. 

Ключове завдання нової інституції – відкрити потенціал української культури й науки за посередництва інноваційної платформи-маркетплейсу «Український національний інтелект». Саме вона здатна реалізувати принцип «Культура в смартфоні». А першим кроком буде повне оцифровування вітчизняної культурної спадщини – визначних творів українських митців, що зберігаються в музеях, архівах та різних науково-освітніх інституціях.

Головна мета Офісу культурних інновацій – використовуючи унікальну діджитал-платформу «Український національний інтелект», посприяти, аби за допомогою цифрових технологій українська культура, українське мистецтво,  стали доступними й відкритими власне Україні та світу. 

У планах Офісу вже восени запустити пілотний проект приєднання перших ключових українських музеїв до цифрової платформи.

«Після тривалих обговорень та маркетингових досліджень, ми зрозуміли, що маркетплейсів для об'єктів інтелектуальної власності наразі не існує взагалі, не кажучи вже про український контекст. Тоді ми вирішили створити такий продукт – платформу UNI.ua. Це можливість українській культурній спадщині нарешті стати присутньою у сучасному всесвіті цифрового формату», – повідомив  співзасновник діджитал платформи Роман Кирданов.

Очолила Офіс громадська діячка Наталія Заболотна. Серед співзасновників також засновник платформи «Український національний інтелект» Олексій Розенков, засновниця Інституту Цифрової трансформації Надія Васильєва,  голова Аудіовізуального авторського товариства  «Арма Україна» Дмитро Колесников, засновниця групи компаній The Owners Віта Кравчук, співзасновниця групи компаній The Owners, European Profiles SA Ukrainе Тетяна Гончаренко, керівний партнер компанії IPS Роман Кірданов.

«Сьогодні культура є глобальним економічним драйвером. Вона приваблює до країн міжнародних інвесторів, десятки мільярдів доларів від культурного туризму. А традиційні функції культури – створення ідентичності суспільства і його гуманітарна безпека – отримують абсолютно нові можливості завдяки цифровим технологіям. Нині держава має зайняти проактивну позицію в тому, щоби відкрити наш культурний потенціал. Кожен український музей, галерея, театр чи інша культурна інституція мають на 100% бути доступними у смартфоні. Єдиною функцією, яка залишиться за межами телефонного апарату, стане, власне, фізичне відвідування закладу після знайомства з його можливостями», – зазначила Заболотна та нагадала, що днями президент Володимир Зеленський підписав указ про створення єдиного державного порталу цифрових послуг, який звільнить громадян від необхідності мати справу із застарілою бюрократією.

Як повідомила  співзасновниця офісу культурних інновацій Надія Васильєва, доля креативних індустрій у світовому ВВП вже сьогодні становить 9,5% , прогнозований приріст обсягу – 10% на рік.

Найближчим часом Офіс культурних інновацій проведе низку публічних заходів із залученням професійної спільноти. Їхньою темою стане створення механізмів, необхідних для запуску цифрової платформи.

Раніше повідомлялось, що в Україні за допомогою чат-боту створять Конституцію цінностей.

Більше про те, коли на Україну чекає культурна парадигма, читайте в матеріалі Mind: «Революція цінностей vs еволюція світогляду: про що говорили на Другому форумі Ukrainian ID «.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті