Величезний рухомий «мегадомкрат» допоможе реконструювати Шулявський шляхопровід у Києві (ВІДЕО)

Величезний рухомий «мегадомкрат» допоможе реконструювати Шулявський шляхопровід у Києві (ВІДЕО)

Обладнання дозволить будівельникам не розбирати прольоти на місці, а буквально зняти та відвезти їх до місця подальшого розбирання

Этот текст также доступен на русском
Величезний рухомий «мегадомкрат» допоможе реконструювати Шулявський шляхопровід у Києві (ВІДЕО)

17 березня у Києві розпочався демонтаж Шулявського шляхопроводу. Поки будівельники проводять масштабні роботи – знімають балки, розбирають асфальтобетонне покриття та інші елементи транспортної магістралі – в столицю України прибула унікальна техніка, яка допоможе істотно полегшити та прискорити подальший процес демонтажу більшості прольотів шляхопроводу. Включно з тими, що знаходяться беспосередньо над проспектом Перемоги.

З Нідерландів приїхала перша з двох комплектних багатофункціональних самохідних модульних платформ, які будуть використовуватися для демонтажу старих прольотів мосту, а пізніше – для монтажу нових. Дві такі платформи, об'єднані в один вузол спеціальними балками, за допомогою потужних домкратів зможуть підняти вантаж вагою до 2 тисяч тонн на висоту до 20 метрів. При цьому вони обладнані спеціальними багатовісьовими колісними шасі, що дозволяють техніці рухатися у будь-яку сторону – навіть боком.

заг

У світовій практиці монтажу важких конструкцій подібні самохідні платформи використовуються регулярно. Наприклад, нещодавно їх застосовували на будівництві мостів біля Британського Кембриджа та у німецькому місті Ерланеген. Але в Україні в такій конфігурації цю техніку використовують уперше.

Унікальне обладнання дозволить будівельникам не розбирати прольоти на місці, а буквально зняти та відвезти їх до місця подальшого розбирання. Так, для зняття прольотів над проспектом Перемоги платформи розташують під ними, поставлять на них багатотонну конструкцію, після чого перемістять її на стапелі – спеціальну платформу, на якій проліт розберуть вже побалково, щоб відвезти на утилізацію.

заг

«Завдяки цій унікальній техніці ми не тільки зможемо оптимізувати терміни будівництва, а й зведемо до мінімуму незручності, що виникають у киян через масштабну реконструкцію, щоб люди не стояли у величезних заторах. Для демонтажу прольотів, навіть тих, які знаходяться над проспектом Перемоги, не потрібно буде постійно його перекривати. Рух під Шулявським мостом досить буде обмежити лише кілька разів. І робитиметься це виключно вночі та тільки на кілька годин, коли транспорт ходить не так активно» – прокоментував Андрій Якусевич, керівник компанії «Північно-український будівельний альянс», що є одним з основних генпідрядників корпорації «Укрбуд».

Також у роботі на Шулявському шляхопроводі задіяний гігантський гусеничний кран Liebherr. Він здатний піднімати вантаж вагою до 600 тонн на максимальну висоту 187 метрів. А максимальний радіус роботи крана (відстань від поворотної платформи, на якому він може прийняти вантаж) становить 152 метра.

заг

Таким чином, рух транспорту та пішоходів буде забезпечено з мінімальними обмеженнями, а самі роботи не зашкодять вже існуючій забудові й інженерним мережам, що знаходяться у зоні проведення робіт. Зокрема, комунікаціям метрополітену.

Таким же чином згодом будуть монтуватися й нові прольоти Шулявського шляхопроводу. Їх зберуть на стапелях, після чого поставлять на самохідні платформи та доправлять на місце, піднявши на необхідну висоту з допомогою «мегадомкрата».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло