Госдума РФ попередньо оцінила «шкоду Криму від перебування у складі України»

Госдума РФ попередньо оцінила «шкоду Криму від перебування у складі України»

Поки нарахували збитків на понад 1,5 трлн рублів

Госдума РФ попередньо оцінила «шкоду Криму від перебування у складі України»
фото pixabay.com

Економічні втрати Криму, понесені ним за час перебування в складі України, перевищують 1,5 трлн рублів. Про це завив депутат Госдуми від Криму Андрій Козенко, передає ТАСС.

«За найскромнішими підрахунками, розмір збитків із визначених напрямків уже значно перевищує суму в 1,5 трлн рублів», – сказав він.

Так, за словами Козенко, сума втрачених доходів кримського бюджету за 23 роки перебування в складі України може становити близько 690 млрд рублів. Депутат також запропонував підрахувати щорічну орендну плату Києву за перебування Чорноморського флоту в Севастополі, недоотримані доходи за простій землі на південному березі півострова, «будівель, колишніх союзних здравниць, пам'ятників архітектури, заповідників, які багато в чому були привласнені та не використовувалися за призначенням», екологічний збиток від забудови і знищення заповідних зон, незаконних кар'єрних розробок і багато інших статей.

«Вкрай важливо – інженерна інфраструктура водопостачання та водовідведення. Відсутність системи очищення стічних вод породила дуже велику проблему, і це є серйозним фактором забруднення акваторії Чорного моря, що сьогодні перешкоджає нормальному відпочинку гостей Криму», – додав він.

Крім того, депутат запропонував окремо проаналізувати економічні збитки півострова від дій Києва після березня 2014 року: це збитки від енергетичної, водної, продуктової, транспортної, інформаційної блокад, від санкцій.

«Тільки кримський бізнес втратив 480 млн рублів, які були витрачені на закупівлю й заправку дизельних генераторів під час енергетичної блокади. За деякими оцінками, загальний збиток від енергетичної блокади склав майже 4 млрд рублів», – заявив він.

 «Окремим рядком повинні йти вклади кримчан, які прихопили, збігаючи з півострова, українські банки», – додав він.

Нарешті, заявив Козенко, пора оцінити моральну шкоду, завдану кримчанам діями української влади. «Тому що за роки української окупації це, безумовно, обмеження прав Криму на використання рідної мови, насадження чужої нам культури», – зазначив він.

Нагадаємо: раніше глава Госдуми РФ В'ячеслав Володін запропонував зобов'язати Україну компенсувати втрати, які Крим поніс за той час, поки перебував у її складі. Крім того, він має намір це зробити через європейські парламентські структури.

Наприкінці березня російська сторона заявила, що «переходить до прийняття конкретних рішень», «що стосуються аналізу шкоди та збитків, завданих Криму та Севастополю за 23 роки їх анексії Україною». 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті