Експерти очікують подорожчання житла під Києвом на 2–3% в найближчі місяці

Експерти очікують подорожчання житла під Києвом на 2–3% в найближчі місяці

Причина цінових коливань – подорожчання будівельних матеріалів і будівельно-монтажних робіт

Експерти очікують подорожчання житла під Києвом на 2–3% в найближчі місяці
Фото: УНІАН

З січня по березень вартість житла в передмісті Києва залишалася без змін, проте це ненадовго. Таку думку висловив керуючий партнер AVM Development Group Владислав Кононов, якого цитує UBR.ua.

За його словами, практично в усіх напрямках від столиці в I кварталі 2019 року зафіксовані незначні коливання вартості квадратного метра в багатоквартирних будинках – в межах 1%.

Причиною цінових коливань Кононов назвав подорожчання будівельних матеріалів – у середньому до 6%, будівельно-монтажних робіт – до 15%. На його думку, очікуване об'єктивне підвищення цін у більшості споруджуваних об'єктах було відкладено, щоб не злякати покупця. Якщо новобудови Києва в лютому подорожчали майже на 3%, то в передмісті аналогічних тенденцій немає.

«За 3 місяці поточного року забудовники столичного передмістя утрималися від перегляду цінової політики. Навіть в об'єктах на завершальній стадії будівництва, коли ціни часто підвищуються в середньому на 5%, вартість не росла. Завдяки цьому попит на житло в передмісті, на відміну від Києва, залишався стабільним», – розповів Кононов.

Але, за його словами, приміські забудовники не мають наміру довго стримувати цінники. Уже в квітні-травні через зростання вартості будматеріалів, ціна квадратного метра може зрости на 2–3%.

Експерт також розповів про незначне збільшення цін – у середньому на 1,5-2% – у котеджних містечках і таунхаусах, а також на земельні ділянки під котеджне будівництво. Найбільше ціни зросли в невеликих селищах, розташованих між містами-супутниками і Києвом, наприклад, таких як Ходосівка, Чабани, Гатне, Щасливе.

«У цих населених пунктах ми зафіксували невелике подорожчання котеджів і земельних ділянок. Такі цінові зміни свідчать про більшу привабливість котеджів, таунхаусів і земельних ділянок у порівнянні з квартирами», – уточнив експерт.

Кононова вважає, що найбільш ліквідні земельні ділянки, розташовані поблизу рекреаційних зон, що знаходяться на відстані до 10 км від столиці, до кінця року можуть вирости в ціні ще на 3–5%.

«Наразі котеджі й земля під котеджне будівництво є найбільш перспективними сегментами приміського ринку будівництва», – підсумував Кононов.

Читайте також матеріал Mind «Купувати чи не купувати: топ-7 афер на ринку нерухомості».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло