Тереза Мей звернулася в Брюссель з проханням відкласти Brexit до 30 червня
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Тереза Мей звернулася в Брюссель з проханням відкласти Brexit до 30 червня

Дональд Туск пропонує не розмінюватися на дрібниці і дати відстрочку зразу на рік

Тереза Мей звернулася в Брюссель з проханням відкласти Brexit до 30 червня
Тереза Мей
скрін-шот ВВС

Британський прем'єр Тереза Мей в п'ятницю написала главі Євроради Дональду Туску лист з проханням відкласти Brexit до 30 червня.

У документі підкреслюється, що якщо британські парламентарії раптом зуміють досягти згоди до цієї дати, то відстрочку можна буде і скоротити, пише Reuters.

Великобританія має вийти з ЄС вже через тиждень, 12 квітня, проте Мей просить більше часу, оскільки парламент не зміг схвалити угоду щодо Brexit.

«Сполучене Королівство пропонує завершити цей період 30 червня 2019 року», – йдеться в листі Мей. Це  означає, що Британія буде зобов'язана брати участь у виборах до Європарламенту.

Мей сказала, що країна підготується до виборів, але висловила надію, що угода буде досягнута швидше, що дозволить завершити відстрочку раніше.

Сам Дональд Туск, за повідомленнями британських ЗМІ, запропонував продовжити термін «розставання» відразу на рік. За його словами, такий варіант може бути запропонований британському прем'єру на саміті ЄС в Брюсселі 10 квітня.

«Єдиним розумним виходом буде довга, але гнучка відстрочка, – сказав чиновник. – Ми могли б дати Великобританії відстрочку на рік, яка закінчиться автоматично після того, як Палата громад прийме і затвердить угоду про вихід з ЄС».

Європейські чиновники сказали, що запит про відстрочку має бути підкріплений вагомими аргументами на користь того, чому ЄС має на це піти.

«Якщо ми не зможемо зрозуміти причину, по якій Великобританія просить відстрочку на 12 місяців, ми не зможемо дати позитивну відповідь», – сказав міністр фінансів Франції Брюно Ле Мер.

Нагадаємо, британський парламент проголосував за законопроект, який зобов'язує уряд попросити в ЄС знову відтермінувати Brexit.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло