Захворіло у світі
161,138,318
Померло у світі
3,347,018
Вилікувалось у світі
138,963,721
Захворіло в Україні
2,135,886
Померло в Україні
47,333
Вилікувалось в Україні
1,816,643
Приватна Carlyle хоче викупити до 40% акцій іспанської нафтової компанії у суверенного фонду ОАЕ

Приватна Carlyle хоче викупити до 40% акцій іспанської нафтової компанії у суверенного фонду ОАЕ

Вартість пакету акцій може сягнути $4,8 млрд

Приватна Carlyle хоче викупити до 40% акцій іспанської нафтової компанії у суверенного фонду ОАЕ
фото twitter.com/Cepsa

Приватна інвестиційна компанія Carlyle Group має намір викупити значну міноритарну долю в найбільшій приватній нафтогазовій європейській компанії Cepsa в суверенного фонду добробуту Абу-Дабі Mubadala. Про це повідомляє CNBC.

Вашингтонська компанія планує купити 30–40% Cepsa (Compañía Española de Petróleos, S.A.U), вартість якої оцінюється у $12 млрд. Це значить, що вартість пакета може сягнути $4,8 млрд.

Mubadala залишиться мажоритарним акціонером. Закриття угоди, як очікується, відбудеться до кінця 2019 року за умови отримання дозволів від регуляторів.

Ця новина послідувала за скасуванням ІРО 25%-ї долі в Cepsa минулого року з боку Mubadala.

«Ми вважаємо Cepsa дуже привабливою для інвестицій», – сказав глава Carlyle International Energy Partners Марселт ван Поке.

«Ми вкладаємо приватний капітал у компанії протягом багатьох років, тому маємо дуже ясне уявлення про вартість та про те, як ми можемо її підняти… на нас не впливають щоденні або щомісячні коливання ринкових цін, і я думаю, це важливо», – додав він.

Заплановане придбання є останнім кроком у прагненні капіталу ОАЕ диверсифікувати свої джерела доходів та залучити приватний капітал у свій суверенний фонд. Протягом останніх місяців, як повідомляється, Абу-Дабі прискорює продаж акцій міжнародним приватним інвесторам.

Мусаббе Аль Каабі, гендиректор з нафти та нафтопродуктів Mubadala, заявив, що він радий, що Carlyle стала його партнером.

«Це важливий крок у 90-річній історії Cepsa. Mubadala тісно співпрацював з командою менеджерів Cepsa у створенні повністю інтегрованої енергетичної компанії світового рівня, – зазначив він. – Тепер ми з нетерпінням чекаємо спільної роботи з Carlyle, яка має значний досвід та можливості в енергетичному секторі».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті