ЄС розробив низку кроків для підтримання етики в галузі штучного інтелекту
Єврокомісія представила сім ключових вимог до «етичного АІ» для технологічних компаній

Менш ніж за тиждень після того, як Google відмовилася від своєї ради з етики штучного інтелекту (АІ), Євросоюз розробив власні керівні принципи для досягнення «надійного» АІ. Про це повідомляє CNBC.
У понеділок, 8 квітня, Єврокомісія оприлюднила низку кроків для підтримання етики в сфері АІ, оскільки компанії та влади країн зараз вивчають усі переваги та ризики від новітньої технології,
«Етичний вимір АІ не є розкішшю або доповненням – заявив віце-президент ЄС з єдиного цифрового ринку Андрус Ансіп. – Лише маючи повну довіру наше суспільство зможе повною мірою отримати вигоду від технологій».
ЄС визначає АІ як системи, що показують «інтелектуальну поведінку», дозволяючи їм аналізувати своє середовище й виконувати задачі з певною долею автономності. АІ уже певною мірою увійшов в бізнес, зокрема, завдяки функціям автоматизації повторюваних задач та аналізу потоків даних. Але ця технологія піднімає низку етичних питань, серед яких надання гарантій, що алгоритми запрограмовані без упередженості, та що АІ можна буде притягти до відповідальності, якщо щось піде не так.
ЄК виклала 7 ключових вимог до «етичного АІ», зокрема, контроль людини над технологією, забезпечення відстеження процесів та створення механізмів для підзвітності систем.
Частково ЄС взявся за регулювання технологій через відсутність власних великих технологічних компаній у країнах – членах блоку та значних інвестицій у цю сферу. ЄК заявила, що Європа відстає в плані приватних інвестицій у АІ з показником у $2,7–4,15 млрд у 2016 році. У той же період в Азії обсяг інвестицій в АІ складав $10,9 млрд, в США – $20,9 млрд.
Google розпустив нещодавно створену Зовнішню консультативну раду щодо передових технологій (ATEAC), яка мала розглядати етичні питання, пов'язані з розвитком штучного інтелекту та інших новітніх технологій. Причина – критика з боку як співробітників компанії, так і сторонніх спостерігачів на адресу кандидатур експертів, які увійшли до ради. Представники Google заявили, що «почнуть все з чистого аркуша» та спробують іншими способами зібрати думка людей з питання розробки й використання інноваційних АІ-технологій.
Більше про перспективи штучного інтелекту читайте в матеріалі Mind «Галузі майбутнього: штучний інтелект».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].