Захворіло у світі
33,978,492
Померло у світі
1,014,291
Вилікувалось у світі
23,644,768
Захворіло в Україні
213,028
Померло в Україні
4,193
Вилікувалось в Україні
94,443
Український стартап SolarGaps отримав 1 мільйон євро від Єврокомісії

Український стартап SolarGaps отримав 1 мільйон євро від Єврокомісії

Кошти компанії надано безповоротно – вона не мусить їх повертати

Український стартап SolarGaps отримав 1 мільйон євро від Єврокомісії
https://solargaps.com

Український стартап SolarGaps отримав грант від Єврокомісії в розмірі  1 млн євро в рамках програми Horizon 2020 SME Instrument Фаза 2. Про це пише видання AIN.UA.

Стартап SolarGaps працює над розумними жалюзями, здатними генерувати сонячну електроенергію. У команді відзначають, що одного квадратного метра таких жалюзі вистачить для того, щоб зарядити 3 ноутбуки або 30 світлодіодних лампочок.

«SolarGaps став першим українським стартапом, який отримав грант Horizon 2020 SME Instrument Фаза 2, – розповів операційний директор SolarGaps Юрій Цвіркун. – Ми потрапили в 5% європейських стартапів, яким це вдалося».

«Для нас це велике і важливе досягнення – не часто стартапу дають 1 млн євро на розвиток. Впевнені, в майбутньому наш продукт стане обов'язковою частиною smart cities, яка перетворює вертикальні фасади будівель на сонячні електростанції», – зазначив Цвіркун.

Притягнуте фінансування дозволить SolarGaps доопрацювати b2b-продукт і підготувати його до виходу на ринок. Крім цього стартап заявив, що вже отримав сертифікацію в Євросоюзі для b2c-продукту і через місяць почне продажі через дилерів в країнах ЄС.

За словами Цвіркуна, ці два продукти будуть схожі зовні, але мають відрізнятися в технічному плані і з точки зору управління.

Для отримання гранту команда виконала ряд серйозних умов, розповів засновник стартапу Євген Ерік.

«По-перше, ми допрацювали продукт до так званої передмасової стадії. По-друге – отримали безпосередньо сертифікацію в ЄС. Нарешті, показали, як наше рішення застосовується на ділі», – каже він.

Команда SolarGaps два рази їздила до Брюсселя для представлення проекту Єврокомісії. Як кажуть представники стартапу, комісія складалася з представників інвестиційних фондів, які аналізували бізнес-стратегію і перспективи продукту на європейському ринку.

У 2017 році SolarGaps отримав 50 000 євро від Єврокомісії в рамках першої фази програми Horizon 2020 SME Instrument, а також 50 000 євро від ЄБРР в рамках програми кліматичних ваучерів. До цього стартап провів успішну кампанію на Kickstarter і Indiegogo, де залучив $150 000. Консультантом в роботі з Horizon 2020 виступила команда CIVITTA.

Нагадаємо, польські венчурні фонди шукають перспективні стартапи в Україні.

Нещодавно Mind розповідав про українські кампанії, що зібрали найбільші суми у 2018 році на Kickstarter.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті