Український стартап SolarGaps отримав 1 мільйон євро від Єврокомісії
Кошти компанії надано безповоротно – вона не мусить їх повертати

Український стартап SolarGaps отримав грант від Єврокомісії в розмірі 1 млн євро в рамках програми Horizon 2020 SME Instrument Фаза 2. Про це пише видання AIN.UA.
Стартап SolarGaps працює над розумними жалюзями, здатними генерувати сонячну електроенергію. У команді відзначають, що одного квадратного метра таких жалюзі вистачить для того, щоб зарядити 3 ноутбуки або 30 світлодіодних лампочок.
«SolarGaps став першим українським стартапом, який отримав грант Horizon 2020 SME Instrument Фаза 2, – розповів операційний директор SolarGaps Юрій Цвіркун. – Ми потрапили в 5% європейських стартапів, яким це вдалося».
«Для нас це велике і важливе досягнення – не часто стартапу дають 1 млн євро на розвиток. Впевнені, в майбутньому наш продукт стане обов'язковою частиною smart cities, яка перетворює вертикальні фасади будівель на сонячні електростанції», – зазначив Цвіркун.
Притягнуте фінансування дозволить SolarGaps доопрацювати b2b-продукт і підготувати його до виходу на ринок. Крім цього стартап заявив, що вже отримав сертифікацію в Євросоюзі для b2c-продукту і через місяць почне продажі через дилерів в країнах ЄС.
За словами Цвіркуна, ці два продукти будуть схожі зовні, але мають відрізнятися в технічному плані і з точки зору управління.
Для отримання гранту команда виконала ряд серйозних умов, розповів засновник стартапу Євген Ерік.
«По-перше, ми допрацювали продукт до так званої передмасової стадії. По-друге – отримали безпосередньо сертифікацію в ЄС. Нарешті, показали, як наше рішення застосовується на ділі», – каже він.
Команда SolarGaps два рази їздила до Брюсселя для представлення проекту Єврокомісії. Як кажуть представники стартапу, комісія складалася з представників інвестиційних фондів, які аналізували бізнес-стратегію і перспективи продукту на європейському ринку.
У 2017 році SolarGaps отримав 50 000 євро від Єврокомісії в рамках першої фази програми Horizon 2020 SME Instrument, а також 50 000 євро від ЄБРР в рамках програми кліматичних ваучерів. До цього стартап провів успішну кампанію на Kickstarter і Indiegogo, де залучив $150 000. Консультантом в роботі з Horizon 2020 виступила команда CIVITTA.
Нагадаємо, польські венчурні фонди шукають перспективні стартапи в Україні.
Нещодавно Mind розповідав про українські кампанії, що зібрали найбільші суми у 2018 році на Kickstarter.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].