У США уже два тижні ціни на природний газ є нижчими нуля
У Західному Техасі спотова ціна впала до рекордних $-4,48 за млн британських теплових одиниць

У Західному Техасі ціни на природний газ уже два тижні є від’ємними. Про це повідомляє Reuters.
Основною причиною цього стала нестача місця у трубопроводі, що змушує деяких виробників платити тим, у кого є запасні потужності по трубопроводу.
Спотові ціни на газ в Пермському басейні впали до рекордно низького рівня в -4,48 за млн британських теплових одиниць (BTU) минулого тижня.
Пермський басейн є найбільшим у США родовищем сланцевої нафти, де видобуток наразі перевищує 4 млн барелів на добу. Але під час її видобутку також виробляється і так званий попутний газ, який бурильники вважають відходами, які необхідно спалювати, оскільки для нього не вистачає трубопроводів.
Видання зазначає, що будівництво нових нафто- та газопроводів відставало від темпів нарощування виробництва у регіоні, які збільшились більш ніж удвічі за останні три роки.
Наголошується, що якщо нафту можна зберігати у резервуарах та транспортувати вантажівками або поїздами, то газ – лише транспортувати по трубах, спалювати або, якщо є спеціальне обладнання, повторно закачувати в землю.
Видання пояснює, що той, хто постачає газ по трубопроводу, має заплатити трубопровідній компанії за його використання. Зазвичай виробники газу або їхні клієнти сплачують цей збір, але потім можуть продавати газ у кінці лінії для отримання прибутку.
Ті, хто зараз сплачує від’ємні ціни, – це бурильники, які в минулому вирішили не брати на себе такі зобов’язання. Оскільки вони не мають місця у газопроводі, вони платять тим, у кого воно є, фактично втрачаючи гроші, незважаючи на видобуток газу.
Наразі відбувається процес будівництва декількох нових трубопроводів, щоб пом’якшити ситуацію, що склалась. Втім, у експлуатацію вони будуть введені лише наприкінці 2019 року і пізніше.
На глобальному ринку виник надлишок пропозиції газу. Причина – несподівано тепла зима в Азіатському регіоні; наслідки – обвал цін на цей енергоресурс. У результаті для багатьох країн склалися максимально вигідні умови для закупівлі палива про запас. І Україна – не виняток. Більше про те, чому так сильно подешевшав газ, як довго триватиме така ситуація та чим живе глобальний газовий ринок можна прочитати у матеріалі Mind «Газове ралі: чому Нафтогаз» вирішив терміново запасатись паливом».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].