У США уже два тижні ціни на природний газ є нижчими нуля

У США уже два тижні ціни на природний газ є нижчими нуля

У Західному Техасі спотова ціна впала до рекордних $-4,48 за млн британських теплових одиниць

У США уже два тижні ціни на природний газ є нижчими нуля
фото pixabay.com

У Західному Техасі ціни на природний газ уже два тижні є від’ємними. Про це повідомляє Reuters.

Основною причиною цього стала нестача місця у трубопроводі, що змушує деяких виробників платити тим, у кого є запасні потужності по трубопроводу.

Спотові ціни на газ в Пермському басейні впали до рекордно низького рівня в -4,48 за млн британських теплових одиниць (BTU) минулого тижня.

Пермський басейн є найбільшим у США родовищем сланцевої нафти, де видобуток наразі перевищує 4 млн барелів на добу. Але під час її видобутку також виробляється і так званий попутний газ, який бурильники вважають відходами, які необхідно спалювати, оскільки для нього не вистачає трубопроводів.

Видання зазначає, що будівництво нових нафто- та газопроводів відставало від темпів нарощування виробництва у регіоні, які збільшились більш ніж удвічі за останні три роки.

Наголошується, що якщо нафту можна зберігати у резервуарах та транспортувати вантажівками або поїздами, то газ – лише транспортувати по трубах, спалювати або, якщо є спеціальне обладнання, повторно закачувати в землю.

Видання пояснює, що той, хто постачає газ по трубопроводу, має заплатити трубопровідній компанії за його використання. Зазвичай виробники газу або їхні клієнти сплачують цей збір, але потім можуть продавати газ у кінці лінії для отримання прибутку.

Ті, хто зараз сплачує від’ємні ціни, – це бурильники, які в минулому вирішили не брати на себе такі зобов’язання. Оскільки вони не мають місця у газопроводі, вони платять тим, у кого воно є, фактично втрачаючи гроші, незважаючи на видобуток газу.

Наразі відбувається процес будівництва декількох нових трубопроводів, щоб пом’якшити ситуацію, що склалась. Втім, у експлуатацію вони будуть введені лише наприкінці 2019 року і пізніше.

На глобальному ринку виник надлишок пропозиції газу. Причина – несподівано тепла зима в Азіатському регіоні; наслідки – обвал цін на цей енергоресурс. У результаті для багатьох країн склалися максимально вигідні умови для закупівлі палива про запас. І Україна – не виняток. Більше про те, чому так сильно подешевшав газ, як довго триватиме така ситуація та чим живе глобальний газовий ринок можна прочитати у матеріалі Mind «Газове ралі: чому Нафтогаз» вирішив терміново запасатись паливом».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію