Захворіло у світі
5,813,997
Померло у світі
360,397
Вилікувалось у світі
2,418,865
Захворіло в Україні
22,811
Померло в Україні
679
Вилікувалось в Україні
8,934
США та Китай узгодили механізм із забезпечення виконання майбутньої торгової угоди

США та Китай узгодили механізм із забезпечення виконання майбутньої торгової угоди

Американська сторона відмовилася розкривати, чи буде і надалі використовувати мита як один із важелів тиску на КНР

США та Китай узгодили механізм із забезпечення виконання майбутньої торгової угоди

Міністр фінансів США Стівен Мнучін заявив, що Сполучені Штати та Китай досягають прогресу на торгових переговорах, зокрема, сторонам вдалось узгодити механізм, який зможе забезпечити дотримання торгової угоди. Про це повідомляє CNBC.

«Ми значною мірою погодили механізм правозастовування. Ми домовилися  про те, що обидві сторони створять відповідні органи, які займатимуться поточними питання. Обидві сторони відносяться до цього питання дуже серйозно», – сказав він.

Проте Мнучін відмовився коментувати, чи використовуватимуть США мита як інструмент, який забезпечуватиме дотримання умов торгової угоди. Раніше американський президент Дональд Трамп заявив, що американські мита на китайські товари на суму $250 млрд можуть зберегтися навіть після укладення сторонами угоди. КНР зі свого боку наполягає на їхньому скасуванні.

Мнучін наголосив, що останні переговори з віце-прем’єром Китаю Лю Хе були «продуктивними».

«У нас ще є деякі важливі питання, які потрібно вирішити, але обидві сторони дуже напружено працюють над цією угодою», – повідомив він.

Торговий представник США Роберт Лайтхайзер і Мнучін ведуть переговори з китайськими представниками щодо розробки довгострокової торгової угоди. Дві найбільші економіки світу встановили мита на сотні мільярдів доларів. Трамп заявив минулого тижня, що торговельна угода може бути досягнута приблизно за чотири тижні, Мнучін сказав, що конкретної дати немає.

«Якщо ми зможемо завершити цю угоду, це будуть найважливіші зміни в економічних відносинах між США та Китаєм за останні 40 років. Відкриття китайської економіки стане величезною можливістю зі структурними змінами, які принесуть користь американським компаніям та працівникам», – наголосив Мнучін.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті