Через 10 років мільйони працівників банків втратять роботу через штучний інтелект
Керівництво банку з розвитком технологій буде намагатися зекономити на зарплатах

До 2030 року більшу частину роботи на біржах і в банках доручать штучному інтелекту. Це призведе до економії понад $300 млрд, але мільйони людей залишаться без роботи, прогнозують аналітики IHS Markit. Про це пише HighTech Plus.
У 2018 році вигоду від впровадження штучного інтелекту у фінансовому секторі оцінили в $41,1 млрд. Однак у найближче десятиліття показник зросте в сім разів і складе вже $300 млрд. Банки, біржі та кредитні організації почнуть масово використовувати програми на базі машинного навчання, щоб зекономити. І в першу чергу – на зарплатах.
Лідером ринку, за прогнозом IHS Markit, стане Азіатсько-Тихоокеанський регіон, який обійде США в сфері штучного інтелекту вже в 2024 році. Поки що перше місце за темпами впровадження машинного інтелекту займають США, але скоро вони поступляться іншим країнам.
Найбільшим попитом машинне навчання буде користуватися в Китаї, Японії, Південній Кореї, Гонконгу та Сінгапурі.
«Нові можливості, які створить АІ, трансформують всю сферу фінансових послуг. Технологія зітре грань між людьми і машинами», – зазначив провідний аналітик IHS Markit Дон Тайт у прес-релізі.
Значну частину завдань, які колись виконували фахівці, візьмуть на себе роботи. Тільки в США втратити робоче місце ризикує 1,3 млн працівників банківської галузі. У Великобританії безробіття загрожує 500 тисячам людей. По всьому світу в групу ризику потрапляє кілька десятків мільйонів чоловік, підрахували експерти.
За словами Дона Тайта, в першу чергу ризикують втратити місце працівники відділів з обслуговування клієнтів, фінансові керівники, операціоністи, фахівці з комплаєнс-контролю і оформлення кредитів.
Багато банків вже почали масово замінювати персонал сервісами на базі АІ. Bank of America скоротив 100 тисяч осіб завдяки цифровізації, а шведський банк Nordea пообіцяв звільнить 6000 працівників. UBS з 2016 року збільшив «штат» алгоритмів у 20 разів – з 50 до 1000.
За оцінками колишнього глави банку Citi Вікрама Пандіта, через п'ять років алгоритми зможуть замінити третину співробітників банку. Першими під скорочення потраплять оператори колл-центрів.
Більше про заміну людей на роботів у матеріалі: «Доповідь «Майбутнє робочих місць» від WEF: хто переможе – люди чи автоматизація?»
Як впливає роботизація на ринок робочої сили – у статті «Ера штучного інтелекту: чи потрібна ще людству ваша професія».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].