Захворіло у світі
96,215,324
Померло у світі
2,058,551
Вилікувалось у світі
53,107,411
Захворіло в Україні
1,172,038
Померло в Україні
21,258
Вилікувалось в Україні
900,749
Через 10 років мільйони працівників банків втратять роботу через штучний інтелект

Через 10 років мільйони працівників банків втратять роботу через штучний інтелект

Керівництво банку з розвитком технологій буде намагатися зекономити на зарплатах

Через 10 років мільйони працівників банків втратять роботу через штучний інтелект
фото pixabay.com

До 2030 року більшу частину роботи на біржах і в банках доручать штучному інтелекту. Це призведе до економії понад $300 млрд, але мільйони людей залишаться без роботи, прогнозують аналітики IHS Markit. Про це пише HighTech Plus.

У 2018 році вигоду від впровадження штучного інтелекту у фінансовому секторі оцінили в $41,1 млрд. Однак у найближче десятиліття показник зросте в сім разів і складе вже $300 млрд. Банки, біржі та кредитні організації почнуть масово використовувати програми на базі машинного навчання, щоб зекономити. І в першу чергу – на зарплатах.

Лідером ринку, за прогнозом IHS Markit, стане Азіатсько-Тихоокеанський регіон, який обійде США в сфері штучного інтелекту вже в 2024 році. Поки що перше місце за темпами впровадження машинного інтелекту займають США, але скоро вони поступляться іншим країнам.

Найбільшим попитом машинне навчання буде користуватися в Китаї, Японії, Південній Кореї, Гонконгу та Сінгапурі.

«Нові можливості, які створить АІ, трансформують всю сферу фінансових послуг. Технологія зітре грань між людьми і машинами», – зазначив провідний аналітик IHS Markit Дон Тайт у прес-релізі.

Значну частину завдань, які колись виконували фахівці, візьмуть на себе роботи. Тільки в США втратити робоче місце ризикує 1,3 млн працівників банківської галузі. У Великобританії безробіття загрожує 500 тисячам людей. По всьому світу в групу ризику потрапляє кілька десятків мільйонів чоловік, підрахували експерти.

За словами Дона Тайта, в першу чергу ризикують втратити місце працівники відділів з обслуговування клієнтів, фінансові керівники, операціоністи, фахівці з комплаєнс-контролю і оформлення кредитів.

Багато банків вже почали масово замінювати персонал сервісами на базі АІ. Bank of America скоротив 100 тисяч осіб завдяки цифровізації, а шведський банк Nordea пообіцяв звільнить 6000 працівників. UBS з 2016 року збільшив «штат» алгоритмів у 20 разів – з 50 до 1000.

За оцінками колишнього глави банку Citi Вікрама Пандіта, через п'ять років алгоритми зможуть замінити третину співробітників банку. Першими під скорочення потраплять оператори колл-центрів.

Більше про заміну людей на роботів у матеріалі: «Доповідь «Майбутнє робочих місць» від WEF: хто переможе – люди чи автоматизація?»

Як впливає роботизація на ринок робочої сили – у статті «Ера штучного інтелекту: чи потрібна ще людству ваша професія».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті