Захворіло у світі
33,081,725
Померло у світі
997,777
Вилікувалось у світі
22,926,896
Захворіло в Україні
201,305
Померло в Україні
3,996
Вилікувалось в Україні
88,453
Доповідь «Майбутнє робочих місць» від WEF: хто переможе – люди чи автоматизація?

Доповідь «Майбутнє робочих місць» від WEF: хто переможе – люди чи автоматизація?

Економісти в своїх прогнозах на майбутнє радять не захоплюватися автоматизацією, оскільки це приведе до зникнення кваліфікованих кадрів

Доповідь «Майбутнє робочих місць» від WEF: хто переможе – люди чи автоматизація?
фото Shutterstock

До 2025 року машини перевершать людей у тому, що будуть виконувати більше операцій на робочому місці. Але саме завдяки штучному інтелекту (АІ) в найближчі 5 років буде створено додаткових 58 млн робочих місць. Про це йдеться в новій доповіді The Future of Jobs 2018 Всесвітнього економічного форуму, повідомляє CNBC.

Водночас поширення технологій автоматизації й АІ призведуть до того, що близько 75 млн робочих місць будуть заміщені роботами й програмами, йдеться в доповіді.

Також зазначається, що завдяки новим технологіям знизиться кількість годин, проведених людьми на роботі. Постійна зайнятість стане менш поширеним явищем, далеко не всі працюватимуть на повну ставку.

Компанії стануть все частіше використовувати тимчасових працівників, фрілансерів і спецпідрядників, багато із завдань перейдуть в розряд автоматизованих.

За оцінками експертів, опитаних WEF, очікується, що до 2022 року машини будуть виконувати близько 42% усіх поточних завдань на робочому місці – зараз цей показник складає 29%. Очікується, що до 2022 року робота займатиме в середньому на 58% часу людського життя, в порівнянні з поточним показником в 71%.

Доповідь «Майбутнє робочих місць» від WEF: хто переможе – люди чи автоматизація?
фото Shutterstock

Хоча впровадження штучного інтелекту викликає гарячі дискусії, більшість досвідчених бізнес-керівників стоять на позиції, що АІ не лише витіснить деякі професії, але й створить нові робочі місця.

Доповідь WEF базується на огляді більш ніж 300 глобальних компаній в самих різних галузях. Об'єктами дослідження стали понад 15 млн співробітників і 20 розвинених економік, які в сукупності складають близько 70% світової економіки.

Майже половина всіх компаній очікує, що кількість їх співробітників скоротиться протягом наступних кількох років, йдеться в звіті WEF. Це пов'язано з тим, що компанії надають перевагу новим технологіям, які створюють нові можливості для бізнесу.

Хоча автоматизація може підвищити продуктивність компаній, їм необхідно інвестувати в своїх співробітників, щоб залишатися конкурентоздатними, вважає Саадія Західі, керівник Центру нової економіки і суспільства на Всесвітньому економічному форумі.

В кінцевому рахунку вперед вийдуть ті компанії, які зможуть ефективно управляти підвищенням кваліфікації своїх працівників і розділяти завдання між співробітниками і машинами для досягнення оптимальної продуктивності, зазначається в доповіді WEF.

Аналогічні прогнози були зроблені глобальною аудиторською фірмою PwC. В її аналізі йдеться, що АІ, робототехніка та інші форми технологій «розумної автоматизації» можуть підвищити продуктивність і створити кращі продукти і послуги. Хоча деякі робочі місця будуть заміщені або «докорінно змінені», також будуть створені нові робочі місця. При цьому довгостроковий чистий ефект для економіки повинен бути в цілому позитивним.

Журналісти Mind також досліджували цю проблему в матеріалі «Ера штучного інтелекту: чи потрібна ще людству ваша професія».

Більше про найперспективніший на сьогодні напрямок в розвитку технологій – у матеріалі Mind «Галузі майбутнього: штучний інтелект».

Нагадаємо, відомий фізик Стівен Хокінг, який покинув цей світ 14 березня, залишив людству послання про небезпеку, пов’язану з поширенням автоматизації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті