Американські санкції змушують Європу купувати нафту у Росії

Американські санкції змушують Європу купувати нафту у Росії

Європейським НПЗ через санкції проти Венесуели та Ірану доводиться купувати більш дорогу російську нафту

Американські санкції змушують Європу купувати нафту у Росії
фото pixabay.com

Європейські нафтопереробні заводи розплачуються за американські нафтові санкції проти Венесуели та Ірану. Їм доводиться заміняти кислу сиру нафту, яку Вашингтон заблокував на світовому ринку, більш дорогою російською нафтою. Про це повідомляє Reuters.

На додачу до санкцій, члени ОПЕК також скоротили видобуток кислої нафти в рамках своєї угоди з союзними виробниками для того, щоб підвищити ціну на нафту.

Обсяги виробництва в США ростуть і експорт цього року збільшиться, але американська нафта не є альтернативою для європейських НПЗ, оскільки вона в основному легка та солодка.

Сиру нафту класифікують на основі її хімічного складу та фізичних якостей. Залежно від вмісту сірки нафту називають солодкою або кислою. Але це не має відношення до її смаку, радше це стосується її цінності для переробки. За густиною нафту ділять на легку, середню та важку.

Заважаючи на ситуацію, що склалась, європейські НПЗ були змушені конкурувати, щоб добути якомога більше середньої кислої нафти російської марки Urals, що призвело до небаченого з 2013 року зростання ціни на неї.

«Усі переробники шукають Urals або альтернативу їй, – сказав один з трейлерів. – Ми бачимо, що її всім не вистачить».

У результаті цього Росія отримала додаткові $140 млн від морських та трубопровідних поставок порівняно з жовтнем, коли санкції США набрали чинності.

Раніше європейці надавали перевагу венесуельській важкій кислій нафті, коли на початку листопада США ввели санкції проти Ірану, але потім Вашингтон впровадив обмежувальні заходи і проти латиноамериканської країни.

Видання наголошує, що хоча санкції проти венесуельської нафти наберуть чинності наприкінці квітня, нафта уже фактично є «недоторканою», оскільки Держдеп США здійснює тиск на іноземні компанії, щоб вони припинили всі угоди.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло