Захворіло у світі
13,494,771
Померло у світі
582,547
Вилікувалось у світі
7,522,147
Захворіло в Україні
55,607
Померло в Україні
1,427
Вилікувалось в Україні
28,131
В Україні почав працювати перший Банк грудного молока

В Україні почав працювати перший Банк грудного молока

Отримати грудне молоко можна безкоштовно

В Україні почав працювати перший Банк грудного молока
Фото:

У Києві відкрито перший в Україні Банк грудного молока. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Банк грудного молока працює в Перинатальному центрі Києва. Там донорське молоко збирають, досліджують, обробляють і роздають малюкам, які мають у цьому потребу, за призначенням лікаря. Увесь процес ретельно контролюють фахівці на кожному етапі, починаючи з обстеження жінок-донорів, досліджень молока, пастеризації, яка гарантує мікробіологічну безпеку й збереження максимальної харчової цінності, та закінчуючи дотриманням умов зберігання.

«Нескладно уявити, якого значення годування грудним молоком набуває, коли йдеться про передчасно народжених, про малюків із критично малою вагою, про діточок, що з’явилися на світ слабенькими та нездоровими», – зауважив Поворозник.

Скористатися Банком грудного молока можуть пацієнти стаціонару Перинатального центру, а також інших лікувальних закладів міста за призначенням лікаря-неонатолога. Тривалість вживання донорського грудного молока також визначають лікарі, залежно від спроможності до лактації біологічної матері, важкості стану немовляти тощо.

У КМДА додали, що донором молока може стати тільки здорова жінка в період лактації, яка годує власну дитину й вирішила ділитися молоком із немовлятами, які його потребують. Мама-потенційний донор проходить спеціальні обстеження, обов’язкову співбесіду та анкетування зі спеціалістом Банку грудного молока щодо способу життя, історії інфекційних хвороб, поточного стану здоров’я, а також здає необхідні аналізи.

Для Банку грудного молока з 1 березня 2019 року зібрано, досліджено та оброблено майже 40 літрів грудного молока. Понад 20 малюків уже отримали донорське молоко.

За спостереженнями лікарів, ці діти набагато краще набирають вагу, їхній стан швидше стабілізується, порівняно з тими малюками, які вживали суміші.

Отримання грудного молока для родин малюків, які його потребують, безкоштовне.

На створення Банку грудного молока в Перинатальному центрі м. Києва з бюджету Києва витрачено 9 млн грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті