Посол України заперечив зняття санкцій із 9 осіб з оточення Януковича

Посол України заперечив зняття санкцій із 9 осіб з оточення Януковича

Йдеться про санкції, що були зняті протягом попередніх років, наголосив дипломат

Посол України заперечив зняття санкцій із 9 осіб з оточення Януковича
Фото: УНІАН

Євросоюз скасував санкції, запроваджені в 2014 році через український конфлікт щодо кількох людей із найближчого оточення екс-президента України Віктора Януковича. Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на сайт німецького видання Die Welt, в розпорядженні якого опинилися внутрішні документи Європейської зовнішньополітичної служби.

Так, ЄС виключив зі санкційного списку імена дев'ятьох українців з оточення Януковича у зв'язку з відсутністю доказів.

ОНОВЛЕНО: Представник України в ЄС, посол України в Бельгії Микола Точицький заперечив інформацію про те, що ЄС зняв санкції з 9 представників оточення екс-президента Януковича. Про це дипломат написав у своєму Twitter.

«Ніяких рішень у ці дні про зняття санкцій з колишніх українських посадовців ЄС не приймав і не готується приймати. В Die Welt йдеться про санкції, що були зняті протягом попередніх років», – наголосив посол.

«Чергова спроба пошуку гарячої новини там, де її немає», – написав дипломат у своєму мікроблозі Twitter. Точицький забезпечив повідомлення хештегом #StopFake.

Зараз у європейському санкційному списку у зв'язку з порушенням територіальної цілісності України та конфліктом на її території перебувають 170 осіб та 44 організації.

Вони можуть оскаржувати рішення про санкції у суді. Проте не всі оскарження виявилися успішними.

Зокрема, судові процеси програли російський олігарх Аркадій Ротенберг і телеведучий Дмитро Кисельов. Про це написала верховна представниця ЄС із зовнішньої та безпекової політики Федеріка Могеріні в листі голові комітету у закордонних справах Європарламенту Девіду Макаллістеру, який потрапив у розпорядження видання.

Раніше Mind писав, що більша частина грошей клану Януковича не в ЄС, а в Швейцарії.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло