Найбільший літак у світі здійснив свій перший політ (ВІДЕО)

Найбільший літак у світі здійснив свій перший політ (ВІДЕО)

За розмахом крил літак побив рекорд українського АН-225 «Мрія»

Найбільший літак у світі здійснив свій перший політ (ВІДЕО)
@thejackbeyer

У суботу 13 квітня здійснив свій перший виліт найбільший літак у світі – Stratolaunch. Машина вагою майже 227 тонн і з розмахом крила 117 метрів піднялася в повітря з повітряно-космічного порту Мохаве в Каліфорнії, США. Перший політ тривав майже 2,5 години і завершився успішною посадкою, передає 3DNews.

Stratolaunch має найбільший розмах крила (117 м) серед всіх сучасних літаків. Досі лідерство утримував український Ан-225 «Мрія». Повна злітна маса Stratolaunch до 540 т, вантажопідйомність – до 230 т.

Призначення літака – піднімати на висоту 12 км закріплений між фюзеляжами спеціальний космічний корабель з ракетним ступенем.

Маючи подвійний фюзеляж, Stratolaunch може скидати на висоті космічні ракети, які потім на власних двигунах зможуть вийти на орбіту навколо Землі. Те, що ракета стартує c повітряного старту, а не з поверхні Землі, знімає вимоги до космодрому і дозволяє відмовитися від першого ступеня, що здешевить запуск.

У Stratolaunch Systems вже є принаймні один клієнт – компанія Orbital ATK (нині підрозділ Northrop Grumman), яка планує використовувати Stratolaunch для відправки своєї ракети Pegasus XL в космос.

До сьогоднішнього запуску літак проходив ряд додаткових випробувань протягом останніх кількох років: перший виїзд з ангара і випробування двигуна в 2017 році, а також кілька пробних поїздок по злітно-посадковій смузі в Мохаве з різними швидкостями.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті