Google надає поліції дані про геолокацію злочинців, а також всіх, хто є поблизу

Google надає поліції дані про геолокацію злочинців, а також всіх, хто є поблизу

Це допомагає швидше розкривати злочини, але порушує питання про приватність

Google надає поліції дані про геолокацію злочинців, а також всіх, хто є поблизу
фото Shutterstock

Компанія Google регулярно допомагає правоохоронним органам США в затриманні злочинців, передаючи їм дані про місце розташування своїх користувачів, пише The New York Times, на яку посилається «Коммерсант».

Проблема в тому, пише видання, що в розпорядження поліції та ФБР потрапляють дані не тільки підозрюваних, а й взагалі всіх користувачів компанії, які опинилися поблизу від місця скоєння злочину.

Під час розслідування злочину поліція може надіслати запит у Google про всі телефони, які були помічені компанією в районі події. Google використовує свою базу даних історії місцезнаходжень користувачів і направляє правоохоронним органам дані про всі помічені телефони, при цьому не розкриваючи ніяких даних. 

Поліція відбирає ті, які можуть становити інтерес для слідства, і запитує інформацію про переміщення цих користувачів. Потім відбирає тих, хто може бути злочинцем або свідком, і вже тоді поліція надсилає запит про повну інформацію щодо цих користувачів на підставі судового ордера.

Як повідомляє видання, органи правопорядку почали користуватися сервісом відстежування місцезнаходження користувачів Google у 2016 році, але за останні півроку ця співпраця стала особливо активною. За даними джерел видання, останнім часом компанія отримувала приблизно 180 запитів на тиждень.

Нагадаємо: Google відмовилася від розробки спеціального пошуковика для Китаю. Відмінність від звичайної пошукової системи полягала в тому, що мали бути враховані всі жорсткі вимоги місцевої цензури.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті