Google відмовилася від ідеї розробляти «цензурований» пошуковик для Китаю

Google відмовилася від ідеї розробляти «цензурований» пошуковик для Китаю

Компанія вирішила відкласти суперечливий проект принаймні на найближчий час

Google відмовилася від ідеї розробляти «цензурований» пошуковик для Китаю
фото Shutterstock

Американська компанія Google була змушена відмовитися від розробки спеціального пошуковика для Китаю, повідомляє CNBC. Відмінність від звичайної системи полягала в тому, що мали бути враховані всі жорсткі вимоги місцевої цензури.

Раніше повідомлялося, що спеціальний пошуковик Dragonfly буде видаляти контент, який китайське керівництво розцінить як небажаний. Крім того, історія пошуку в Мережі буде прив'язуватися до номерів телефонів користувачів.

Після кількох років відсутності на китайському ринку Google хотів запустити свій Dragonfly на початку 2019 року, однак тиск всередині компанії і ззовні, з боку Конгресу, схоже, змусив лідерів Google «відкласти його, принаймні, на найближчий час», – інформують два джерела.

Понад 3000 співробітників Google виступили проти розробки такої пошукової системи, яка, за їх словами, обмежує права і свободи людини, і направили офіційний лист керівництву компанії.

Ці протести, а також протиріччя, що виникли в компанії після публікації повідомлень про розробку такого пошуковика, і стали причиною закриття проекту.

Повідомляється, що інженери Google, які раніше працювали над цим проектом, тепер переорієнтовані на інші операції компанії, в тому числі в Індії, Індонезії, Росії і Бразилії.

На це та інші питання гендиректор Google був змушений нещодавно відповідати перед Конгресом США, в тому числі пояснювати, чи не упереджено пошуковик видає результати на політичну тематику.

Нагадаємо, Google планує збудувати новий кампус в Нью-Йорку за $1 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті