Прокуратура звинуватила екс-главу Volkswagen у шахрайстві через «дизельгейт»

Прокуратура звинуватила екс-главу Volkswagen у шахрайстві через «дизельгейт»

Загалом цей скандал обійшовся німецькому автовиробнику в понад $32 млрд

Прокуратура звинуватила екс-главу Volkswagen у шахрайстві через «дизельгейт»
фото pixabay.com

Німецька прокуратура звинуватила екс-главу Volkswagen Мартіна Вінтеркорна і ще чотирьох топ-менеджерів у шахрайстві великого розміру через «дизельгейт», передає The Bell.

Прокурори вважають, що Вінтеркорн ще з травня 2014 року знав про спеціальне програмне забезпечення, яке допомагало автомобілям обходити екологічні тести в США. Більше того, через півроку Вінтеркорн авторизував оновлення ПЗ, яке ще більше ускладнювало розкриття обману.

Це третє серйозне звинувачення проти Volkswagen в зв'язку з «дизельгейтом» – компанія вже виплачувала великі штрафи в Німеччині і США.

Влітку 2018 року німецький суд вже оштрафував Volkswagen на 1 млрд євро в рамках «дизельгейту». Розмір штрафу став одним з найбільших в історії Німеччини.

Взимку 2018 року влада США зобов'язала концерн заплатити ще $4,3 млрд для врегулювання «дизельного скандалу». Кошти мали піти на викуп і ремонт дизельних автомобілів та у фонд по боротьбі із забрудненням повітря. Загалом криза обійшлася компанії в $32 млрд, зазначає Bloomberg.

Глава Volkswagen Мартін Вінтеркорн пішов у відставку в 2015 році, відразу після початку «дізельгейта». Крім того, в концерні змінився керівник науково-дослідного відділення.

У грудні 2017 року колишнього топ-менеджера Volkswagen в США Олівера Шмідта засудили до семи років в'язниці за «дизельгейт».

«Дизельгейт» почався в 2015 році, коли американське Управління охорони навколишнього середовища звинуватило Volkswagen в маніпуляціях з показниками викидів шкідливих речовин в атмосферу. Відомство вирішило, що з 2007 по 2015 роки Volkswagen встановив на понад 10 млн автомобілів програмне забезпечення, яке в 40 разів занижувало результати тестів на викиди.

Нагадаємо, Федеральне автотранспортне відомство Німеччини запідозрило німецький автомобілебудівний концерн Daimler у маніпулюванні даними про кількість шкідливих вихлопів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло