Захворіло у світі
97,536,545
Померло у світі
2,091,848
Вилікувалось у світі
53,777,014
Захворіло в Україні
1,182,969
Померло в Україні
21,662
Вилікувалось в Україні
928,969
Forbes опублікував топ-50 компаній, які використовують блокчейн

Forbes опублікував топ-50 компаній, які використовують блокчейн

Нова технологія значно покращує ведення бізнесу і виводить його на новий рівень точності

Forbes опублікував топ-50 компаній, які використовують блокчейн
фото Shutterstock

Журнал Forbes опублікував список компаній з капіталізацією понад $1 млрд, які стали лідерами у впровадженні у своїй діяльності технології розподіленого реєстру – блокчейну.

У список входять безпосередньо блокчейн- і криптокомпанії, а також представники світу традиційних фінансів, включаючи Amazon, Walmart, Facebook, Mastercard, Microsoft, Nestle і Google.

Як зазначає Forbes, технологія блокчейн допомагає компаніям спростити ведення бізнесу. Наприклад, Депозитарна трастова і клірингова корпорація (DCTT) щодня веде облік 90 млн фінансових транзакцій, представляючи більшу частину світових цінних паперів обсягом $48 трлн – від акцій і облігацій до спільних фондів і деривативів.

Глобальні корпорації використовують блокчейн, щоб прискорити бізнес-процеси, підвищити прозорість і потенційно зекономити мільярди доларів.

Walmart використовує технологію блокчейн для відстеження поставок від своїх постачальників і зниження ризиків псування і забруднення продуктів харчування. Ритейлер уже подав 50 патентів, пов'язаних з блокчейном.

Виробник жорстких дисків Seagate використовує цю технологію для виявлення та запобігання підробок.

Більшість компаній-мільярдерів вважають за краще використовувати блокчейн-рішення для корпоративних клієнтів – Hyperledger Fabric, Corda, IBM Blockchain і варіації блокчейна Ethereum – Parity і Quorum. Деякі компанії, такі як Facebook і Mastercard, розробляють власні DLT-рішення.

До списку також увійшли такі світові компанії, як Anheuser-Busch Inbev, BNP Paribas, Cargill, Foxconn, HTC, Intel, JPMorgan Chase, Maersk, Microsoft, Oracle, Samsung, Siemens, UBS та Visa.

За даними International Data Corp, загальні корпоративні і державні витрати на блокчейн складуть $2,9 млрд у 2019 році, збільшившись на 89% порівняно з попереднім роком, і досягнуть  $12,4 млрд до 2022 року. Міжнародна аудиторська компанія PwC у 2018 році провела опитування 600 керівників, з них 84% заявили, що їх компанії пов'язані з блокчейном.

Нагадаємо: Facebook планує залучити $1 млрд фінансування для власної криптовалюти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті