Першу сонячну електростанцію на 5,7 МВт заклали на Сумщині

Першу сонячну електростанцію на 5,7 МВт заклали на Сумщині

Будівництво СЕС «Тростянець-1» за кошти іноземних інвесторів планується закінчити у вересні 2019 року

Першу сонячну електростанцію на 5,7 МВт заклали на Сумщині
Фото: Shutterstock

Будівництво першої сонячної електростанції (СЕС) потужністю 5,7 МВт за кошти інвестиційного фонду ESE Investment AG (Ліхтенштейн) на Сумщині розпочато на території Тростянецької ОТГ, йдеться в повідомленні на сайті Сумської ОДА.

СЕС, власником якої виступає ТОВ «Глобал Грін Енерджі Солар 1» (ГГЕ Солар I), буде розміщено на території 9,04 га.

«Ми з’ясували, що обсяг та інтенсивність сонячного випромінювання, а отже, потенціал сонячної електроенергетики на території Сумської області є значно вищим, ніж у тій же Німеччині. Крім того, гарантований державою Україна «зелений тариф» за вироблену електроенергію з альтернативних джерел, його розмір та тверда прив’язка до євро ще більш підсилювали економічну вигоду цього проекту, – розповів член адміністративної ради ESE Investment AG Олаф Кнаппе на відкритті будівництва 16 квітня. – Саме тому нами було прийнято остаточне рішення про інвестування в ринок альтернативної електроенергетики України, а конкретно – Сумської області».

Зі свого боку голова Сумської облдержадміністрації Микола Клочко зазначив, що наступний проект із будівництва СЕС на території області, «але вже від інших інвесторів, стартує в червні».

Нагадаємо: у листопаді минулого року представники інвестиційного фонду ESE Investment AG (Ліхтенштейн) та Воронізька селищна рада (Шостинського району Сумської області) домовилися про будівництво СЕС та вітрової електростанцій (ВЕС) потужністю на першому етапі до 50 Мвт.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті