НБУ: міжнародні партнери не приймають рішення суду щодо скасування націоналізації ПриватБанку

НБУ: міжнародні партнери не приймають рішення суду щодо скасування націоналізації ПриватБанку

Центробанк вважає, що повернення Приватбанку колишнім власникам неможливе

НБУ: міжнародні партнери не приймають рішення суду щодо скасування націоналізації ПриватБанку
Катерина Рожкова
Фото: НБУ

Міжнародні партнери не приймають рішення Окружного адміністративного суду міста Києва, яким визнано протиправним та скасовано рішення про виведення неплатоспроможного ПАТ КБ «ПриватБанк» із ринку за участю держави.

Про це в ході брифінгу у НБУ у четверг сказала перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова і додала, що  на сьогоднішній день вже є реакція від посольства США, ЄБРР.

«Міжнародна спільнота сьогодні вже висловилась з приводу цього рішення (суду – Mind). щодо цього. Наші партнери міжнародні і ЄБРР. Фактично вони не приймають цього рішення і не розуміють аргументацію суду щодо його прийняття», – зазначила Рожкова.

«Треба сказати, що цей позов не новий. Цей позов існує з літа 2017 року. І важливість цієї справи, цього позову абсолютно усвідомлювалася всією міжнародною спільнотою і нами. Більше того, засідання переносилося декілька разів, були дебати, суд відкладав дату прийняття рішення. Тому зрозуміло, що ми всі сподівалися на те що аргументи, які підготовлені НБУ, Міністерством фінансів будуть сприйняті судом, але (…) готували й певну свою позицію і в разі негативного сценарію», – пояснила вона.

Крім того, Рожкова зазначила, що найближчим часом більшість міжнародних партнерів України висловить свою позицію щодо цього рішення суду.

«Я думаю що найближчим часом ми почуємо позицію і Міжнародного валютного фонду, СБ решти посольств решти партнерів України, партнерів міністерства фінансів, НБУ, які допомагали і підтримували нас на шляху тих реформ, які ми провадили», – наголосила вона.

Також Рожкова вважає неможливим повернення ПриватБанку його колишнім власникам. «Повернення банку колишнім власникам через скасування націоналізації неможливо», – наголосила вона.

Раніше у НБУ зазначали, що центробанк оскаржуватиме в апеляції рішення суду про скасування націоналізації ПриватБанку. Регулятор наголошує, що породжена судовими рішеннями правова невизначеність підриває фінансову стабільність.

Нагадаємо: 18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом колишнього співвласника ПриватБанку Ігоря Коломойського ухвалив рішення, яким встановив  процедуру виведення неплатоспроможного ПАТ КБ «Приватбанк» з ринку за участю держави, такою, що порушує норми чинного законодавства.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті