НБУ оскаржуватиме в апеляції рішення суду про скасування націоналізації ПриватБанку

НБУ оскаржуватиме в апеляції рішення суду про скасування націоналізації ПриватБанку

Регулятор наголошує, що породжена судовими рішеннями правова невизначеність підриває фінансову стабільність

НБУ оскаржуватиме в апеляції рішення суду про скасування націоналізації ПриватБанку
Фото: Shutterstock

Національний банк України не погоджується та готується до подання апеляційної скарги на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва, яким визнано протиправним та скасовано  рішення про виведення неплатоспроможного ПАТ КБ «ПриватБанк» із ринку за участю держави, йдеться в повідомленні на сайті регулятора.

«Рішення суду не набрало законної сили та буде оскаржене Національним банком. Ми продовжимо доводити законність дій та рішень регулятора в апеляційній інстанції. Вкотре звертаємо увагу, що породжена судовими рішеннями правова невизначеність підриває фінансову стабільність», – повідомив начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.

НБУ запропонує Раді з фінансової стабільності звернутися до Ради національної безпеки та оборони України, Кабінету міністрів України щодо  подібних судових практик, що шкодять міжнародному іміджу України.

«Міжнародні партнери України неодноразово наголошували, що націоналізація ПриватБанку була важливим кроком для забезпечення фінансової стабільності. Рішення про виведення неплатоспроможного ПриватБанку за участю держави ухвалювалось відповідно до норм діючого законодавства та було підтримане РНБО та урядом України з метою забезпечення фінансової стабільності та збереження коштів громадян. Законність рішень очевидна, і зворотна процедура в цьому питанні неможлива, адже для цього немає ні правових, ні економічних підстав. Після виведення неплатоспроможного банку з ринку за участю держави, ПриватБанк повністю перейшов на ринкову бізнес-модель і сьогодні є найприбутковішим українським банком та частиною стабільної і прозорої банківської системи», – зазначила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

НБУ нагадує, що рішення про визнання ПриватБанку в грудні 2016 року неплатоспроможним та його подальше виведення з ринку за участю держави ґрунтувалися на зменшенні розміру регулятивного капіталу до від’ємного значення. Нестача в капіталі ПриватБанку була виявлена за результатами стрес-тестування і підтверджена результатами інспекційної перевірки та незалежною міжнародно визнаною аудиторською компанією.

Оскільки колишні акціонери банку не виконали взяті на себе зобов’язання з фінансового оздоровлення банку, про що особисто запевняли у своєму письмовому зверненні, Національний банк визнав ПриватБанк неплатоспроможним та звернувся до уряду з пропозицією набути права власності на акції банку.

Нагадаємо: 18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом колишнього співвласника ПриватБанку Ігоря Коломойського ухвалив рішення, яким встановив  процедуру виведення неплатоспроможного ПАТ КБ «Приватбанк» з ринку за участю держави, такою, що порушує норми чинного законодавства.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло