У Євросоюзі реформують правила щодо надання шенгенських віз

У Євросоюзі реформують правила щодо надання шенгенських віз

Відтепер якщо ви сумлінний мандрівник, термін дії візи для вас буде поступово подовжуватися

У Євросоюзі реформують правила щодо надання шенгенських віз
фото Shutterstock

Європарламент у четвер 18 квітня прийняв пропозицію Єврокомісії реформувати правила надання шенгенських віз: сумлінним мандрівникам відтепер буде простіше отримати візу для в'їзду в Європу на короткий термін, одночасно буде зміцнено стандарти безпеки щодо міграції. Про це йдеться в повідомленні на сайті Єврокомісії.

«Нові правила полегшать туризм, торгівлю і бізнес, а також підвищать наші стандарти безпеки, щоб виявляти тих, хто становить загрозу або не має права на в'їзд у ЄС. Нові норми також допоможуть покращити співпрацю з країнами, що не входять в ЄС, і депортацію нелегальних мігрантів».

Нові правила включають, зокрема:

1) Більш гнучкі процедури: мандрівники зможуть подавати заявки за 6 місяців до планованої поїздки замість 3 місяців, прямо з країни свого проживання. Неповнолітні у віці від 6 до 18 років будуть звільнені від плати за візу.

2) Багаторазові візи з довшим терміном дії: мандрівники з позитивною історією віз можуть отримувати багаторазові візи, термін дії яких поступово збільшується – від 1 року до максимум 5 років, що економить час і витрати для заявників. Дотримання туристами умов в'їзду буде ретельно перевірятися.

3) Підвищення плати за візу з 60 до 80 євро. Це дозволить державам-членам забезпечити більш суворі перевірки безпеки, а також модернізацію ІТ-обладнання та програмного забезпечення.

4) Покращення співпраці з питань депортації: обробка заяв на візу може змінюватися залежно від того, чи задовільно співпрацює країна, яка не входить в ЄС, стосовно реадмісії і депортації нелегальних мігрантів.

Нові правила тепер повинні бути офіційно затверджені Єврорадою. Після цього прийнятий текст буде опублікований в Офіційному журналі ЄС і набуде чинності через 6 місяців.

Мета запровадження нових правил, в першу чергу, економічна. Індустрія туризму і туризму відіграє ключову роль в європейській економіці, це 10% від ВВП ЄС щороку. Хоча держави-члени ЄС входять в число провідних світових туристичних напрямків, тривалі і обтяжливі процедури надання візи могли утримувати туристів від поїздок у Європу, перенаправляючи інвестиції і витрати в інші країни і негативно впливаючи на економіку ЄС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті