Термінова нарада РНБО стосовно ситуації з Приватбанком

Термінова нарада РНБО стосовно ситуації з Приватбанком

НБУ готує апеляцію на рішення суду про незаконність націоналізації ПриватБанку

Термінова нарада РНБО стосовно ситуації з Приватбанком
скрін-шот

Президент Петро Порошенко скликав нараду в Раді національної безпеки і оборони України (РНБО) після рішення суду про нібито незаконність націоналізації «ПриватБанку».

«Скликав нараду в РНБО щодо ризиків та загроз у зв'язку з ситуацією, що склалася з Приватбанком. Початок о 21:00», – написав Порошенко у Facebook.

Трансляцію засідання можна побачити на 5-му каналі.

Глава держави дав конкретні доручення щодо забезпечення економічної стабільності.

Зокрема, Національному банку доручено забезпечити безперебійну роботу всіх філій «ПриватБанку», доукомплектувати їх готівкою і не допустити збоїв функціонування. 19 квітня провести всі необхідні роз’яснення суспільству, що влада контролює ситуацію і забезпечить стабільність.

Міністерству фінансів доручено проаналізувати ризики та загрози, пов'язані із можливим набранням чинності рішення Окружного адмінсуду Києва, а також прорахувати можливі збитки держави. «Наскільки я розумію, в умовах, якщо ми вилучимо 155 млрд грн нашої докапіталізації – це потягне за собою ризики у додаткових 100 млрд грн дофінансування Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, які держава буде зобов'язана взяти за рахунок коштів державного бюджету, а виплата цих грошей матиме величезні ризики і для інфляції, і для курсу валют, і для стабільності банківської системи. Ми точно не можемо допустити такого розвитку сценарію», – заявив Порошенко.

Міністерству юстиції  доручено прискорити кваліфікаційне оцінювання, в тому числі, в частині доброчесності із залученням у разі потреби громадських активістів Громадської ради доброчесності, щоб перезапустити Окружний адміністративний суд Києва – «щоб він нарешті пройшов судову реформу», – наголосив глава держави. 

СБУ та Генпрокуратурі доручено оцінити після завершення всіх судових процедур можливості і підстави для вивчення щодо порушення кримінального провадження за неправосудне рішення, не втручаючись в аналіз рішення по суті.

МЗС слід «забезпечити своєчасне інформування міжнародних партнерів, включно з ЄБРР, Європейського інвестбанку, Світового банку, МВФ і представників країн Великої сімки, США, ЄС, і пояснення мотивації колишніх акціонерів, її політичних представників кроків з дестабілізації політичної ситуації в державі».

За словами Порошенка, кожні 6 годин йому будуть докладати про ситуацію на фінансовому ринку України.

18 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів щодо націоналізації Приватбанку. Суд визнав протиправним і скасував рішення про виведення неплатоспроможного «Приватбанку» з ринку за участю держави.

Нагадаємо, президент заявив, що рішення суду щодо «Приватбанку» загрожує втратою грошей десятками мільйонів клієнтів, а країні в цілому – дефолтом та новою економічною кризою.

***

У грудні 2016 року уряд України за пропозицією Нацбанку й акціонерів «Приватбанку», найбільшими з яких на той час були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію «Приватбанку», нагадує Економічна правда.

Банк перейшов у державну власність, на його докапіталізацію загалом держава витратила понад 155,4 мільярда гривень.

У вересні 2018 року Окружний адміністративний суд Києва підтвердив правомірність прийнятого Нацбанком рішення про віднесення «Приватбанку» до категорії неплатоспроможних, відхиливши позов клієнта банку.

За матеріалами ТСН, Економічна правда

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті