Захворіло у світі
11,465,636
Померло у світі
534,588
Вилікувалось у світі
6,189,108
Захворіло в Україні
49,043
Померло в Україні
1,262
Вилікувалось в Україні
21,703
Білорусь обмежила експорт нафти з РФ через погіршення її якості

Білорусь обмежила експорт нафти з РФ через погіршення її якості

Це рішення є тимчасовим

Білорусь обмежила експорт нафти з РФ через погіршення її якості
фото Wikipedia

Концерн «Білнафтохім» тимчасово обмежив експортні поставки нафтопродуктів із Росії. Це пов'язано, зокрема, з погіршенням якості продукції, що поставляється з Росії. Про це заявив заступник голови концерну Володимир Сізов, передає «Інтерфакс».

«З урахуванням проведення посівної кампанії, наявних ризиків з переробки сировини з погіршеною якістю нами прийнято рішення про тимчасове обмеження поставок нафтопродуктів по експортних напрямах», – сказав він.

За словами Сізова, обмеження носить тимчасовий характер.

«У міру виправлення ситуації зобов'язання з ставок нашим іноземним контрагентам будуть виконані», – пояснив він.

Як повідомлялося, днями «Білнафтохім» заявив про різке погіршення якості нафти, що надходить нафтопроводом із Росії. Прес-секретар концерну Марина Костюченко зазначила, що вміст хлорорганічних сполук у нафті Urals перевищують «в десятки разів граничні значення за стандартом».

Вона повідомила, що відбір зразків проводився в присутності представника російської «Транснефті» в Білорусії. У компанії визнали наявність проблем. Радник президента «Транснєфті», прес-секретар Ігор Дьомін заявив, що «ситуація з якістю повинна нормалізуватися до понеділка-вівторка наступного тижня».

Голова «Білнафтохіму» Андрій Рибаков заявив, що Білорусь наполягатиме на компенсації витрат через надходження в нафтопровід неякісної російської нафти. За його словами, йтиметься про десятки, а то й сотні мільйонів доларів.

Інцидент стався на тлі відмови російської сторони підтримати пропозицію Мінська про позапланове збільшення тарифу на транзит нафти територією Білорусі на 23% у зв'язку з необхідністю забезпечення екологічної безпеки при транзиті й тим, що білоруський тариф є найнижчим серед країн-транзитерів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті