Теракти на Шрі-Ланці: вибухи здійснили семеро смертників

Теракти на Шрі-Ланці: вибухи здійснили семеро смертників

За останніми даними, під час вибухів загинуло щонайменше 290 людей

Теракти на Шрі-Ланці: вибухи здійснили семеро смертників
фото twitter.com/Deshandu2

За серією терактів, які сталися на Шрі-Ланці в католицький Великдень, стоять семеро смертників.  Про це заявив урядовий слідчий Аріянанда Веліанга, передає AP.

За його словами, аналіз частин тіл злочинців дав зрозуміти, що вони є терористами-смертниками. Він також сказав, що більшість атак була скоєна одним смертником, лише в готелі «Шангрі-Ла» в Коломбо їх було двоє.

Прес-секретар місцевої поліції Руван Гунасекара заявив, що ці теракти стали найкривавішими на Шрі-Ланці з часів громадянської війни, що скінчилася 10 років тому. За його даними, загинулио понад 290 людей, ще 500 отримали поранення.

Поліція Шрі-Ланки зараз вивчає повідомлення про те, що спецслужби отримали попередження про ймовірні атаки. Два міністри, як пише видання, говорять про провальну роботу місцевих спецслужб.

«Деякі співробітники розвідки знали про цей інцидент… Треба вжити серйозних заходів щодо того, чому ці попередження були проігноровані», – сказав один із міністрів.

Міністр національної інтеграції Мано Ганенаш повідомив, що співробітники відділу безпеки його міністерства були попереджені про те, що два терористи-смертники мають намір атакувати політиків.

Нагадаємо: у неділю, 21 квітня, в католицький Великдень у столиці Шрі-Ланки Коломбо, а також містах Негомбо й Баттікалоа була здійснена серія терактів. Невідомі підірвали три католицькі церкви й три п'ятизіркових готелі. Пізніше стало відомо про ще два вибухи: біля готелю Tropical Inn у Коломбо та  в передмісті Оругодаватта на півночі Коломбо.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті