Кабмін та «Нафтогаз» погодили зменшення ціни на газ для населення

Кабмін та «Нафтогаз» погодили зменшення ціни на газ для населення

В травні ціна за 1000 куб. м газу становитиме 8247 грн

Кабмін та «Нафтогаз» погодили зменшення ціни на газ для населення

НАК «Нафтогаз України» за дорученням Кабінету Міністрів України (КМУ) спільно з представниками уряду розробила новий механізм визначення регульованої ціни, який дозволяє не тільки уникнути підвищення вартості газу для населення та теплової генерації з 1 травня 2019 року, але й зменшити її до рівня 8247 грн за 1000 куб. м (кінцева роздрібна ціна).

Про це йдеться у повідомленні на сайті НАК.

Такий підхід і такий рівень ціни були узгоджені сьогодні на нараді за участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та голови правління Нафтогазу Андрія Коболєва.

Цей механізм передбачає наступний підхід до формування ціни: якщо ринкова ціна газу для промислових споживачів є нижчою за встановлену у постанові КМУ від 19 жовтня 2018 року №867, ціна для населення відповідно знизиться. «Якщо ж ринкова ціна газу для промисловості зросте понад визначений урядом рівень, то ціна для населення залишиться на цьому рівні», – пояснили у НАК.

Очікується, що зміни до діючих договорів на продаж газу між Нафтогазом та всіма контрагентами, які придбавають газ відповідно до вимог «Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу» будуть внесені протягом травня поточного року.

Нагадаємо: Кабмін 3 квітня 2019 року ухвалив постанову № 293, яка надає можливість «Нафтогазу» знизити ціни на газ для населення.

Згідно з урядовим рішенням, «Нафтогаз України» зобов’язаний встановлювати ціну на газ, що визначається як середньоарифметична  ціна газу, за якою державна компанія пропонує газ промисловим споживача за умови передоплати, якщо ринкова ціна на газ для промисловості знижується.

Якщо ціна для промисловості зростає, Нафтогаз має продавати газ для населення за ціною, визначеною постановою КМУ № 867.

У свою чергу у НАК зазначали, що «Нафтогаз України» не зможе виконати останню постанову Кабміну (№293) про зниження ціни на газ для населення. 

Раніше повідомлялося, що Гройсман може ініціювати відставку голови «Нафтогазу» у випадку відмови знизити ціну на газ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло