Іран погрожує заблокувати Перську протоку через санкції на постачання нафти

Іран погрожує заблокувати Перську протоку через санкції на постачання нафти

Тегеран попереджає, що перекриє вузький перешийок, який веде з Перської протоки в океан

Іран погрожує заблокувати Перську протоку через санкції на постачання нафти
фото DR

Влада Ірану має намір перекрити Ормузьку протоку, яка сполучає Перську протоку з Оманською, у разі якщо США з 1 травня скасують тимчасові дозволи на імпорт нафти й газового конденсату з Ірану для п'яти країн, передає Reuters.

Дозволи для Китаю, Індії, Японії, Південної Кореї і Туреччини діяли з осені минулого року. Революційна гвардія Ірану попередила, що у відповідь на дії США Тегеран буде готовий закрити Ормузьку протоку.

За словами держсекретаря США Майка Помпео, Вашингтон буде нарощувати тиск і вводити санкції проти Ірану, поки той не сяде за стіл переговорів.

«Ми будемо нарощувати санкції, поки Іран не погодиться сісти за стіл переговорів», – заявив Помпео у зв'язку зі зняттям тимчасових дозволів для кількох країн на імпорт іранської нафти.

Ще в грудні Іран попередив, Що, «якщо коли-небудь США вирішать заблокувати експорт іранської нафти, з Перської затоки нафта не буде експортуватися взагалі».

Коли Тегеран раніше виступив із подібними погрозами, представник командування Збройних сил США капітан Білл Урбан, заявив, що американські моряки та їхні регіональні союзники «готові забезпечити свободу судноплавства й вільний потік» торгівлі всюди, де дозволяє міжнародне право.

Напередодні повідомлялося, що США з 1 травня скасовують тимчасові дозволи на імпорт нафти й газового конденсату з Ірану для п'яти країн. Відповідну заяву опубліковано на сайті Білого дому. Як наголосив держсекретар Майк Помпео, його мета – звести імпорт іранської нафти до нуля. Помпео сказав, що введені в листопаді санкції проти Ірану вже позбавили Тегеран «мільярдів доларів» доходів від постачання палива.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті