Tesla відмовиться від процесорів Nvidia на користь власних

Tesla відмовиться від процесорів Nvidia на користь власних

Автовиробник оголосив про розробку процесора ШІ для автономного автомобіля

Tesla відмовиться від процесорів Nvidia на користь власних
фото twitter.com/Tesla

Американський автовиробник Tesla вирішив відмовитись від процесорів компанії Nvidia на користь власних. Компанія оголосила про розробку власного процесора ШІ для безпілотних автівок. Про це повідомляє Techpowerup.

Зазначається, що процесор FSL Chip Tesla, який є повністю автономним, слугуватиме апаратною основою для функції автопілоту у всій лінійці електрокарів автовиробника.

Відомо, що цей процесор уже використовується з березня цього року в останніх серіях Model S и Model X. Очікується, що найближчим часом він буде і в Model 3.

В компанії заявляють, що їхній чип є в 21 раз більш продуктивним, ніж у Nvidia. Генеральний директор Tesla Ілон Маск назвав його «найкращим у світі» і не лише через його більшу продуктивність.

«Будь-яка частина може вийти з ладу, але автомобіль продовжуватиме рух. Ймовірність відмови цього комп’ютера є значно нижчою, ніж у людини, яка втратила свідомість, принаймні, на порядок», – додав він.

Кристал площею 260 мм² з 6 млрд транзисторів FinFET виготовляє по 14-нанометровій технології компанія Samsung Electronics. Центральний процесор з 12 ядрами ARM Cortex-A72 працює на частоті 2,2 ГГц, вбудований GPU – на частоті 1 ГГц, а процесор нейронних мереж – на частоті 2 ГГц.

На звичайній платі автопілоту зазвичай є дві таких чипи та, задля зменшення ймовірності відмови, вони живляться від різних джерел.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті