Сбєрбанк купує долю Rambler Group за 11 млрд рублів

Сбєрбанк купує долю Rambler Group за 11 млрд рублів

До інтернет-холдингу входять зареєстровані як ЗМІ Gazeta.Ru, Lenta.Ru та Championat.com, блог-платформа LiveJournal.com та портали Rambler, Afisha.Ru

Сбєрбанк купує долю Rambler Group за 11 млрд рублів
фото twitter.com/sberbank/

Сбєрбанк стане власником 46,5% інтернет-бізнесу Rambler Group Олександра Мамута. У рамках угоди структури держбанку інвестують в онлайн-активи до 11 млрд рублів і отримають три місця в раді директорів компанії. Про це повідомляє «РБК».

До інтернет-холдингу входять зареєстровані як ЗМІ Gazeta.Ru, Lenta.Ru і Championat.com, агентство Rambler News Service, портали Rambler, Afisha.Ru, блог-платформа LiveJournal.com. Минулого року частиною холдингу став онлайн-кінотеатр Okko.

Сбєрбанк, згідно з досягнутими домовленостями, отримає 46,5% в онлайн-бізнесі Rambler Group, за периметром угоди опиниться об’єднана мережа кінотеатрів «Сінема Парк» і «Формула кіно». A & NN Мамута збереже 46,5% бізнесу, а Era Capital, яку отримала частку в Rambler Group в обмін на Okko, – 7%.

У рамках угоди, яка пройде за схемою cash in (інвестор вкладе гроші в розвиток компанії), Сбєрбанк готовий інвестувати в інтернет-бізнес Rambler Group 9–11 млрд рублів. Одне з джерел повідомило, що новий співвласник розглядає можливість змінити структуру управління інтернет-холдингом, але не планує персональних кадрових перестановок. За словами іншого джерела, сума інвестицій становить близько 11 млрд рублів.

В офіційному повідомленні лише говориться, що «отримання грошових коштів поточними акціонерами Rambler Group у рамках угоди не передбачається». Управління інтернет-холдингом здійснюватиме рада директорів, до якої увійдуть по три представника від Сбєрбанку і A & NN, а також один представник від Era Capital. Закрити угоду планується в ІІІ кварталі цього року.

Глава правління банку Герман Греф зазначив, що угода між Сбєрбанком і Rambler Group дозволить встановити на ринку російських медіа «нову планку як з точки зору якості контенту та форматів його споживання, так і рівня використовуваних технологій».

«Цифровими ресурсами медіахолдингу Rambler Group щодня користується понад 9 млн росіян, – зазначив він. – Ми раді збагатити екосистему Сбєрбанка унікальним поєднанням кіно, контенту, новин та інших сервісів».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло