Рада директорів Американської торговельної палати в Україні розповіла про пріоритети бізнесу
Рада продовжить допомагати бізнесу працювати та інвестувати в Україну

Україна не повинна відступати і має ще стрімкіше впроваджувати реформи, продовжуючи євроатлантичну інтеграцію. Про це повідомляє прес-служба Американської торговельної палати в Україні (American Chamber of Commerce in Ukraine).
Члени палати сподіваються, що новообраний президент та його команда будуть спиратися на фундамент, який було закладено, продовжувати співпрацю з Міжнародним валютним фондом, двосторонніми партнерами України та незалежним Національним банком, а також забезпечувати макроекономічну стабільність, приділяючи особливу увагу нагальним реформам, які потребують конкретних дій для забезпечення верховенства права для всіх і кожного, чесної конкуренції і рівних умов для ведення бізнесу та викорінення корупції.
Рада наголосила, що задля розвитку бізнесу в Україні потрібно:
- Забезпечити ефективну судову реформу, прозорий відбір суддів усіх інстанцій, справедливе правосуддя та запуск роботи Вищого антикорупційного суду в найближчі терміни;
- Макроекономічна стабільність, незалежність Нацбанку та продовження співпраці з МВФ;
- Зменшення тіньової економіки, що зможе гарантувати передбачувану та прозору податкову політику;
- Захистити інвестиції та права власності, зокрема права інтелектуальної власності, та запуск земельної реформи;
- Спрощення процедур торгівлі, зокрема створення інституту влади, що б займався питаннями імпорту-експорту;
- Залучити приватний сектор для розвитку стратегічної інфраструктури, що сприятиме євроінтеграції;
- Реформувати сектор державних підприємств і державних банків та запустити прозору приватизацію;
- Зменшити відтік людського капіталу за кордон шляхом впровадження ініціатив, які заохочують громадян залишатися в Україні;
- Збільшити державні витрати на охорону здоров'я та підвищення безпеки харчових продуктів;
- Підвищити енергетичну незалежності України та впровадити Кодекс про надра з використанням кращого міжнародного досвіду.
ACC привітала Володимира Зеленського з перемогою у виборах, а також запевнила, що має намір продовжити діалог із новообраним президентом та його командою, аби формувати пріоритети розвитку української економіки та залучення інвестицій спільними зусиллями.
Нагадаємо, що Світовий банк назвав ключові реформи в Україні з 2014 року. СБ наголосив, що низка інших важливих реформ «тривалий час стримувалася впливовими колами, які й надалі продовжують їм протидіяти».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].