Нацбанк готує нові правила для ринку платіжних послуг

Нацбанк готує нові правила для ринку платіжних послуг

Зусилля НБУ будуть спрямовані на максимальне спрощення виходу на ринок платіжних компаній

Нацбанк готує нові правила для ринку платіжних послуг
Фото: УНІАН

Національний банк України планує розробити нові норми закону про платіжні послуги, гармонізувавши їх з європейським законодавством. Про це регулятор повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Найближчим часом Національний банк має намір затвердити концепцію з імплементації норм Європейської платіжної директиви PSD2. Ця концепція стане основою для нового закону про платіжні послуги, розробити який планує Національний банк», – розповів директор департаменту ліцензування НБУ Олександр Бевз під час Ukrainan Fintech Forum.

Він додав, що зусилля НБУ будуть спрямовані на те, щоб максимально спростити вихід на ринок для платіжних компаній.

Зокрема, інновації регулятора в платіжній сфері стосуватимуться не лише зміни законодавчого та нормативного поля. НБУ зосередив увагу на розвитку платіжної інфраструктури – модернізації СЕП завдяки переходу на міжнародні стандарти (ISO 20022 та IBAN); популяризації НПС ПРОСТІР і системи ідентифікації громадян BankID НБУ.

Крім цього, регулятор зосередиться на дослідженнях платіжної екосистеми, зокрема, можливості випуску українським центральним банком власної цифрової валюти – е-гривні. Нагадаємо, на сьогодні такий пілотний проект завершено, триває аналіз його результатів.

У центрі уваги регулятора буде також посилення комунікацій з учасниками фінансового ринку та створення платформи для обговорення та втілення новітніх фінтех-рішень у платіжному просторі нашої країни.

«Загалом найважливішим для Національного банку є те, щоб споживач міг отримати зручні, зрозумілі та безпечні послуги у сфері роздрібних платежів, а збільшення конкуренції на цьому ринку сприяло зростанню доступності таких послуг», – додав Олександр Яблунівський.

Раніше Mind писав, що Нацбанк у партнерстві зі SWIFT розвиватиме українську платіжну інфраструктуру на базі ISO 20022.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію