Науковці зафіксували особливий тип радіоактивного розпаду (ВІДЕО)

Науковці зафіксували особливий тип радіоактивного розпаду (ВІДЕО)

Детектор темної матерії XENON1T зафіксував особливий тип радіоактивного розпаду в ксеноні-124

Науковці зафіксували особливий тип радіоактивного розпаду (ВІДЕО)
Фото: pixabay

Вчені зафіксували одну з найрідкісніших подій в історії Всесвіту: особливий тип радіоактивного розпаду, передає Ліга із посиланням на Science Alert.

Період напіврозпаду – проміжок часу, протягом якого розпадається половина з ядер радіоактивного ізотопу (які перетворюються в інший елемент або ізотоп).

Детектор темної матерії XENON1T зафіксував особливий тип радіоактивного розпаду в ксеноні-124, який має період напіврозпаду 1,8х10 у 22 ступені року. Це приблизно в трильйон разів більше, ніж вік Всесвіту.

У ході експерименту вчені побачили, що ядро атома захопило два електрони зі своїх електронних оболонок («подвійне електронне захоплення»). В результаті два протона з атомного ядра перетворилися на нейтрони.

Енергію, що при цьому виділилася, захопили два нейтрино.

«Можна з упевненістю сказати, що XENON1T вивчив найрідкісніше явище у Всесвіті», – зазначив Ітан Браун, вчений Політехнічного інституту Ренессалера у США.

Період напіврозпаду ксенону-124 колеги Брауна у всьому світі вивчають з 1955 року.

При цьому XENON1T був створений для пошуку темної матерії.

Нагадаємо: Європарламент виділить 160 млрд євро на підкорення космосу та науково-технічні програми, які почнуть реалізовуватися вже з 2021 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті