На форумі «Один пояс – один шлях» у Китаї підписали угод на $64 млрд

На форумі «Один пояс – один шлях» у Китаї підписали угод на $64 млрд

У зустрічах експертів взяли участь і представники України

На форумі «Один пояс – один шлях» у Китаї підписали угод на $64 млрд
https://reconnectingasia.csis.org

У Пекіні завершився другий форум міжнародного співробітництва «Один пояс – один шлях», який проходив з 25 по 27 квітня. Його учасники уклали 283 угоди на загальну суму понад $64 млрд, повідомляє Euronews.

В саміті брали участь представники 150 країн, з них 37 були представлені главами держав.

 «Ми вітаємо всі країни, зацікавлені в участі в ініціативі «Один пояс – один шлях», – сказав голова КНР Сі Цзіньпін, виступаючи на форумі.

«Ми будемо і далі підтримувати принцип загального зростання шляхом діалогу і співпраці для досягнення взаємовигоди. Китай підтримував і буде підтримувати відкритість, чесність і розвиток екологічних технологій. Ми виступаємо проти протекціонізму і будемо робити все можливе для побудови в майбутньому відкритого, екологічного та успішного Шовкового шляху», – наголосив він.

Країни-учасниці ініціативи «Один пояс – один шлях» також домовилися тісніше співпрацювати на суші, в повітрі і на морі, а також в цифровій сфері.

Від участі в саміті відмовилася Індія, так як в рамках китайської ініціативи один з транспортних коридорів проходить через спірну територію Кашміру.

Також делегація США відмовилася від участі в саміті «Один пояс – один шлях» через стурбованість з приводу непрозорих методів фінансування цієї ініціативи Китаю.

Одночасно з форумом лідерів відбулися зустрічі експертів з країн учасників-ініціативи «Один пояс, один шлях». У ньому також взяли участь представники України.

Ініціатива One Belt, One Road – концепція, запропонована в 2013 році Сі Цзіньпіном з метою активізації міжнародних торгово-інвестиційних проектів за участю якомога більшої кількості країн і використанням китайського і зарубіжного капіталів.

Нагадаємо, за 5 років Китай інвестував $90 млрд у країни, що приєдналися до ініціативи «Один пояс – один шлях».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті