Путін радить Зеленському повернути українське громадянство Саакашвілі

Путін радить Зеленському повернути українське громадянство Саакашвілі

Екс-президент Грузії запевняє, що Путін насправді вимагає в Зеленського не пускати його в Україну

Путін радить Зеленському повернути українське громадянство Саакашвілі
фото Shutterstock

Президент Росії Владімір Путін порадив новообраному президенту України Володимиру Зеленському повернути українське громадянство екс-президенту Грузії і екс-губернатору Одеської області Міхеїлу Саакашвілі.

«Що стосується свобод, в цьому сенсі краще почати навіть не з Росії, не з росіян, а, припустимо, з грузинів чи з колишніх грузинів. Наприклад, було б справедливо повернути український паспорт людині, яка в минулому була грузином, а сьогодні вважає себе українцем, маю на увазі Саакашвілі Міхеїла Миколайовича», – сказав Путін.

За його словами, Саакашвілі був «незаконно позбавлений громадянства, висланий незаконно з країни». «Його слід було б повернути і відновити його в порушені права, так само як і деяких інших громадян України, які були змушені покинути територію країни і виїхати, рятуючись від переслідувань сьогоднішнього українського режиму», – цитує президента Росії «Інтерфакс».

При цьому сам Міхеїл Саакашвілі заявив РБК, що представники Путіна через посередників вимагають у Володимира Зеленського не тільки не повертати Саакашвілі українське громадянство, але й взагалі не пускати в Україну.

«Точно таку вимогу, не пускати мене в країну, Путін пред'явив не тільки владі Грузії, але також Туреччині, Вірменії та Азербайджану», – додав Саакашвілі.

Міхеїл Саакашвілі отримав українське громадянство у 2015 році, коли став губернатором Одеської області. У 2017-му президент України Петро Порошенко звільнив Саакашвілі і позбавив його українського громадянства. Після другого туру виборів президента України, в якому переміг Зеленський, Саакашвілі подав клопотання про зняття з нього заборони на в'їзд в країну. Держприкордонслужба України відмовила йому. Саакашвілі заявив, що не очікував іншого, поки Порошенко офіційно не покинув посаду президента, і додав, що «ще трохи потерпить».

Нагадаємо, раніше Зеленський у відповідь на пропозицію Путіна видавати українцям російські паспорти за спрощеною схемою заявив, що можна надавати українські паспорти і «деяким громадянам РФ». Путін заявив, що «спільне громадянство зробило б російський і український народи сильнішими і успішнішими».

«Правда? Так і сказав? Ну, дуже добре. Це свідчить про те, що ми домовимося, напевно», – сказав Путін (цитата за «Інтерфаксом «).

«Якщо вони будуть видавати громадянство росіянам в Україні, а ми – українцям в Росії, ми досить швидко прийдемо до спільного знаменника. У нас буде спільне громадянство», – підкреслив Путін.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло