Путін дав оцінку транзиту неякісної російської нафти через нафтопровід «Дружба»

Путін дав оцінку транзиту неякісної російської нафти через нафтопровід «Дружба»

Інцидент призвів до економічних та іміджевих втрат

Путін дав оцінку транзиту неякісної російської нафти через нафтопровід «Дружба»
президент держави-агресора Путін
Фото: kremlin.ru

Інцидент з поставкою нафтопроводом «Дружба» неякісної російської нафти у напрямку ЄС призвів до економічних та іміджевих втрат Росії.

Про це заявив президент Росії Владімір Путін під час робочої зустрічі у вівторок з президентом російської держкомпанії ПАТ «Транснєфть», яка управляє нафтопроводами та відповідає за ситуацію, Миколою Токарєвим, йдеться у повідомленні на сайті президента РФ.

«Збиток для нас і економічний, і матеріальний, та й іміджевий дуже серйозний», – наголосив Путін.

Так, Токарєв підтвердив, що – «нещодавно стався серйозний інцидент, пов'язаний зі значним, кратним перевищенням хлорорганіки у нафті, яка транспортується нафтопроводом «Дружба» в напрямку Білорусі, далі в Польщу, Німеччину і південною гілкою через Україну в Словаччину, Чехію і Угорщину».

За його словами було проведено службове внутрішньокорпоративне розслідування в розрахунку знайти джерело, звідки були надходження цих сполук. «З'ясувалося, що це приватне підприємство в Самарській області, воно є своєрідним колектором, тобто збирає нафту малих виробників в регіоні – в Ульяновської, Оренбурзької і Самарської області, забезпечує товарну якість цієї нафти, паспортизацію цієї якості, і далі передачу в систему магістральних нафтопроводів», – пояснив Токарєв.

«В даному випадку це просто чистої води шахрайство в порушення всіх інструкцій і нормативних вимог», – наголосив глава російської держкомпанії і додав, що найближчим часом ситуація буде нормалізована.

«Ми разом з Міненерго та партнерами з нафтових компаній провели ряд робочих зустрічей з нашими зарубіжними колегами з України, Білорусії та Польщі, погодили заходи по локалізації всіх наслідків, обставин цього інциденту. Зараз вже в стадії реалізації всі ці узгодження. На територію Білорусії сьогодні вже надійшла кондиційна нафта», – пояснив Токарєв.

Нагадаємо: 23 квітня Білорусь зупинила експорт світлих нафтопродуктів в Україну, Польщу та країни Балтії. Експорт зупинено через постачання неякісної нафти з Росії.

Пізніше про зупинку транзиту зазначеної нафти повідомила й Польща.

Раніше концерн «Білнафтохім» тимчасово обмежив експортні постачання нафтопродуктів із Росії. Це пов'язано, зокрема, з погіршенням якості продукції,що поставляється з Росії. Голова «Білнафтохіму» Андрій Рибаков заявив, що Білорусь наполягатиме на компенсації витрат через надходження в нафтопровід неякісної російської нафти. За його словами, йтиметься про десятки, а то й сотні мільйонів доларів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті