Зірка «Справжнього детективу» Вуді Харрельсон запускає виробництво паперу з соломи
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Зірка «Справжнього детективу» Вуді Харрельсон запускає виробництво паперу з соломи

Цей метод може вчинити революцію у паперовій промисловості, вважає актор

Зірка «Справжнього детективу» Вуді Харрельсон запускає виробництво паперу з соломи
Вуді Харрельсон
фото Prairie Pulp & Paper

Голлівудський актор Вуді Харрельсон також відомий як затятий захисник навколишнього середовища, особливо лісів Північної Америки. Протягом останніх років він працював над тим, щоб знайти альтернативу для паперу, заради якого вирубується левова частка лісів.

І йому це вдалося – заснована ним компанія Prairie Pulp&Paper запускає виробництво паперу з сільськогосподарських відходів, розповідає ecology.md.

Папір Step Forward виробництва Prairie Pulp&Paper, який виходить на ринок США, на 80% складається з пшеничної соломи і лише 20% – зі звичайної деревної маси.

Вуді Харрельсон захищає ліси давно. Наприклад, у 1996 році він брав участь в демонстраціях проти вирубки дерев червоних порід в Північній Каліфорнії, на цій демонстрації його було заарештовано, а ще раніше, в 1992, брав участь в протестах проти передачі 6 млн акрів незайманих лісів в штаті Монтана під лісозаготівлі.

«Але поступово я зрозумів, що навіть коли виходить врятувати той чи інший ліс від вирубки, вирубувати починають десь в іншому місці, ну, як у грі «прибий крота». Тому слід звернути увагу на те, як виробляється папір. З тієї кількості дерев, які щороку вирубуються в світі – від 3 до 6 млрд, – половина йде на папір. Таким чином, зміна підходу до виробництва паперу сильно б змінила цю картину», – пояснює Харрельсон.

«Саме цього ми і досягли. Тепер у нас є папір, який на 80% складається з пшеничної соломи, і в плані екологічності цей папір кращий, ніж будь-який інший з існуючих сьогодні. І тепер такий папір вперше можна буде купити в Сполучених Штатах», – каже актор.

За його словами, компанія буде нарощувати обороти і планує вийти на 100% виробництво з недеревної сировини.

«Обсяги паперової індустрії величезні, світовий попит становить 400 млн тонн на рік, і ця кількість в найближчі 15 років подвоїться. Таким чином, навантаження на ліси просто жахливе. У наших планах – запустити першу в Північній Америці паперову фабрику, яка не використовує деревну масу, вже в найближчі 3-5 років. Весь папір буде на 100% з сільськогосподарських відходів – з того, що залишається у фермерських господарств», – каже Вуді.

Ціна на такий папір буде така ж, як у звичайного паперу або навіть нижча.

«Ось тоді революція в цій галузі перейде на якісно новий рівень», – стверджує Харрельсон.

Поки що фабрика з виробництва паперу працює в Індії, однак актор планує незабаром запустити таке виробництво в США.

«У нас вже вироблено кілька пробних зразків на 100% недеревного паперу. На це пішло близько 14 років на дослідження, щоб довести перші аркуші паперу до ринку, тому для переходу на стовідсоткові показники потрібно ще кілька місяців і кілька мільйонів доларів на науково-дослідні роботи», – розповів Вуді Харрельсон.

Нагадаємо, українець, який придумав, як із опалого листя виготовляти папір, отримав «золото» на олімпіаді в США.

Автор RP Siegel, для порталу TriplePundit.com

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло