Захворіло у світі
6,722,408
Померло у світі
393,916
Вилікувалось у світі
2,989,674
Захворіло в Україні
25,964
Померло в Україні
762
Вилікувалось в Україні
11,372
У Лондоні винесли вирок засновнику WikiLeaks Джуліану Ассанджу

У Лондоні винесли вирок засновнику WikiLeaks Джуліану Ассанджу

Ассанджа засудили до 50 тижнів ув’язнення за порушення умов звільнення під заставу

У Лондоні винесли вирок засновнику WikiLeaks Джуліану Ассанджу
Джуліан Ассанж
фото Wikipedia

Суд в Лондоні засудив засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа до 50 тижнів тюремного ув'язнення за порушення умов виходу під заставу, повідомляє Reuters.

«Ви не здалися поліції добровільно, натомість посольство Еквадору було вимушене надати доступ поліції в будівлю. Ви мали вибір, тому всі доводи щодо пом’якшення вироку я відкидаю», – сказала суддя Дебора Тейлор. За її словами, порушення Ассанжем умов застави виходить за межі найсерйозніших пред'явлених йому звинувачень.

Зазначається, що Асандж має можливість скоротити термін вдвічі, якщо він відбуде половину з цих 50 тижнів без правопорушень.

11 квітня Ассанж був затриманий і заарештований в посольстві Еквадору в Лондоні, де він переховувався з червня 2012-го, за виданим в тому ж році ордером за неявку в суд. У той же день суд в британській столиці визнав його винним в порушенні умов виходу під заставу.

Ассанж залишиться під вартою, оскільки в суді повинні пройти слухання з питання його екстрадиції в США. Слухання почнуться вже 2 травня.

У Сполучених Штатах засновнику WikiLeaks може загрожувати страта за поширення секретної інформації, також він побоюється видачі Швеції, де проти нього велося розслідування у справі про зґвалтування.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті