Україна та Туреччина підписали оборонний контракт

Україна та Туреччина підписали оборонний контракт

Угода підписана в рамках 14-ї Міжнародної виставки оборонної промисловості IDEF-2019 в Стамбулі

Україна та Туреччина підписали оборонний контракт
Фото: УНІАН

Туреччина надасть Україні термальні камери для протитанкових систем і військову рацію на базі програмного забезпечення. Про це пише «Європейська правда» з посиланням на Anadolu.

Таку угоду підписали в межах 14-ї Міжнародної виставки оборонної промисловості IDEF-2019 в Стамбулі.

Документ, спрямований на забезпечення потреб Генштабу України, передбачає надання термальних камер для протитанкових систем типу Dörtgöz-S і військову рацію виробництва компанії ASELSAN.

Крім цього, Україна та Туреччина узгодили постачання українських протитанкових керованих ракет «Конус» калібру 120 мм і дальністю 5 км розробки ДККБ «Луч» (Київ) для турецьких основних бойових танків Т-84-120 та Т-74-120.

За інформацією ДП «Спецтехноекспорт», відповідний контракт парафовано українською стороною з турецькою державною корпорацією MKEK.

Додамо, що умови домовленості передбачають поетапне передання технології турецькій стороні та організацію виробництва українських 120-мм ПТКР, що відповідають стандартам НАТО, на потужностях у Туреччині.

Парафування контракту узгоджує питання вартості й термінів постачання, а також інші деталі співпраці. Завершення укладання контракту заплановано на найближчі дні. Також уже найближчим часом планують розпочати перші експортні партії ПТКР «Конус» для турецького замовника.

Домовленості з турецькою МКЕК на постачання та виробництво українських ПТКР можуть розширити присутність України на оборонних ринках країн Близького Сходу і Південно-Східної Азії, вважають експерти. Насамперед це стосується країн, що мають у своїх арсеналах танки Т-84-120 та Т-74-120.

Сьогодні турецька корпорація ASELSAN є ключовим закордонним партнером України в програмі переоснащення ЗСУ новими системами тактичного зв'язку УКХ-діапазону, що відповідають стандартам НАТО.

Раніше Mind писав, що Туреччина представила власний 13-тонний електричний броньовик.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті