Відсьогодні змінено правила проходження обов’язкового техогляду автівок

Відсьогодні змінено правила проходження обов’язкового техогляду автівок

Власники автомобілів мають клеїти відповідну радіочастотну мітку у верхній частині лобового скла

Відсьогодні змінено правила проходження обов’язкового техогляду автівок
Фото: pixabay

Відсьогодні змінено правила проходження обов'язкового технічного контролю (ОТК) в Україні, передає Уніан із посиланням на прес-службу Головного сервісного центру МВС України.

Зокрема, буде змінений формат документа, який підтверджує успішне проходження транспортним засобом техогляду. Паперовий бланк протоколу буде видаватися суб'єктами здійснення ОТК в комплекті з самоклеючою міткою радіочастотної ідентифікації.

Відповідно до пункту 30.2 Правил дорожнього руху, власник транспортного засобу зобов'язаний закріпити мітку в правій верхній частині лобового скла з його внутрішньої сторони, повідомляють в МВС.

Очікується, що дане нововведення зменшить ризик фальсифікації протоколів ОТК. Також легше буде перевіряти, допущено транспортний засіб до участі в дорожньому русі.

Незабаром інформацію зі згаданої мітки радіочастотної ідентифікації можна буде зчитувати з відстані за допомогою спеціального технічного обладнання.

Зміни в порядку проведення ОТК були затверджені постановою Кабінету Міністрів від 23 січня 2019 року № 46, яке було опубліковано 7 лютого 2019 року і набуває чинності через три місяці з моменту опублікування.

Зазначене нововведення – планове, Україна до 2022 року має перейти на європейські норми техогляду.

Якщо власник авто, що підлягає обов'язковому технічному контролю, отримав бланк протоколу ОТК до вступу в силу постанови, він зможе користуватися документом старого зразка до моменту закінчення терміну його дії.

Нагадаємо, в Україні на даний момент техогляд обов'язковий для вантажних автомобілів, таксі, автобусів і транспортних засобів, які перевозять небезпечні вантажі. Крім того, техогляд повинні проходити легкові авто, які використовуються в комерційних цілях.

Легкові автомобілі перевіряють через чотири роки після першого використання, а потім – кожні два роки. Право техогляду отримують не тільки держоргани, а й приватні компанії, які отримали сертифікат від держави.

Раніше зазначені зміни до Порядку проходження перевірки технічного стану транспортного засобу анонсувались кілька разів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло