США повинні й надалі надавати військову підтримку Україні - Конгрес
У Палаті представників пройшли слухання щодо протидії російській агресії

Росія збільшує свою присутність у Венесуелі та Сирії, а модель лідерства президента РФ Владіміра Путіна передбачає обов’язкову наявність «ворога за кордоном». Тема російської агресії та можливість протидіяти їй стали предметом слухань в американському Конгресі.
У слуханнях в комітеті з міжнародних відносин Палати представників брали участь колишні помічники держсекретаря Вікторія Нуланд і Деніел Фрід, а також екс-заступник начальника штабу армії США Джек Кін, передає «Голос Америки».
«Ми не знаємо, чи дійсно президент Росії Путін хоче покращення відносин? Цілком можливо, що його психологія і модель лідерства надто залежать від наявності «ворога» за кордоном і не дозволяють змінити курс поведінки», – сказала Вікторія Нуланд.
«Сусіди Росії стурбовані можливістю військового вторгнення з її боку, наприклад, як у випадку з українським Кримом, який Москва анексувала. Угоди про контроль над озброєннями, які діяли десятиліттями, порушені Росією. Диктатори – від Асада в Сирії до Мадуро в Венесуелі – процвітають завдяки підтримці Кремля», – зазначила вона.
Незважаючи на це, Нуланд, як і її колега Деніел Фрід, вважають, що необхідно вести діалог з Росією, при цьому продовжуючи політику санкцій проти Москви.
«Путіну потрібно, щоб Україна зазнала невдачі у своїх спробах стати демократичною країною з вільним ринком. Тому що успішна Україна покаже росіянам, що путінізм для них не є єдиною дорогою. Необхідно раціонально використовувати інструмент санкцій, щоб домогтися врегулювання ситуації в Україні, та для того, щоб стримати Росію від втручання у вибори США наступного року», – заявив він.
Генерал Джек Кін заявив, що Вашингтон повинен продовжувати підтримувати Україну, особливо зважаючи на обрання нового президента, який не має політичного досвіду.
«Європа і США повинні активно співпрацювати з Зеленським і продовжувати підтримувати зусилля України по боротьбі з корупцією і покращення економіки. Також ми повинні допомогти їм посилити обороноздатність», – зазначив екс-заступник начальника штабу.
З Путіним необхідно вести розмову з позиції сили, додає Кін: якщо він розміщує зброю в Венесуелі, то США повинні посилювати військову присутність на кордоні з Росією. У тому числі – продовжувати надавати військову підтримку Україні.
Нагадаємо, представник Держдепу Курт Волкер розповів про телефонну розмову Трампа із Зеленським, в якій американський президент пообіцяв і надалі підтримувати Україну в протидії російській агресії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].