АМКУ викрив змову двох компаній «Укрбуду» на тендері з реконструкції Шулявського мосту

АМКУ викрив змову двох компаній «Укрбуду» на тендері з реконструкції Шулявського мосту

Під час двох тендерів «Укрбуд» порушив антимонопольне законодавство сумарно на 3 млрд грн

АМКУ викрив змову двох компаній «Укрбуду» на тендері з реконструкції Шулявського мосту
Фото: УНІАН

Одразу дві компанії «Укрбуду» брали участь у тендері щодо реконструкції Шулявського мосту, в результаті чого одна із цих компаній-переможців отримала 600 млн грн на виконання робіт із ремонту. Про це пише ЕП.

Таку суму грошей розіграли між собою «Північно-український будівельний альянс» і «Спецбуд-Плюс». Обидві компанії входять до корпорації «Укрбуд».

В результаті конкурсу, проведеного з численними порушеннями, 600 млн грн отримала компанія «Північно-український будівельний альянс». Вона належить екс-помічнику народного депутата Максима Микитася Андрію Якусевичу.

Додамо, що раніше ці ж компанії брали участь у тендерах на будівництво корпусу Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова (очікувана вартість 2,8 млрд грн) і реконструкцію гімназії № 59 імені О.М. Бойченка в Голосіївському районі (175 млн грн).

АМКУ зазначив, що під час цих двох тендерів «Укрбуд» порушив антимонопольне законодавство сумарно на 3 млрд грн.

Тому конкурс на ремонт Шулявського мосту також привернув увагу Антимонопольного комітету, повідомили у відомстві. Там додали, що розпочали власне дослідження щодо змови на конкурсі між двома вказаними компаніями.

З'ясувалося, що ці компанії під час участі в тендерах порушили закон, адже окрім спільного входження в корпорацію «Укрбуд»: мають одну адресу та засоби зв’язку; використовували однакову IP-адресу для податкового звітування та для входження до електронних кабінетів системи «Клієнт-Банк»; надавали одна одній фінансову допомогу; надіслали файли із тендерними пропозиціями, які мають однакові властивості; мають банківські гарантії від одного банку, видані в один день та з послідовною реєстраційною нумерацією.

Стосовно тендерів на будівництво корпусу Національного інституту серцево-судинної хірургії та реконструкцію гімназії 6 травня пройде чергове засідання. З приводу «розпилу» цими ж компаніями 600 млн грн коштів на тендері щодо Шулявського мосту також заплановане засідання, і якщо компанії не представлять аргументи на власний захист – їм доведеться сплатити штрафи у розмірі до 10% доходу за останній звітній рік. Крім цього, на компанії чекатиме заборона брати участь у тендерних процедурах упродовж наступних 3 років.

Раніше Mind писав, що Шулявський міст у Києві закрили на реконструкцію з 16 березня.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло