Захворіло у світі
32,844,938
Померло у світі
994,216
Вилікувалось у світі
22,717,603
Захворіло в Україні
198,634
Померло в Україні
3,959
Вилікувалось в Україні
87,882
Гендиректор Xiaomi програв у суперечці мільярд юанів

Гендиректор Xiaomi програв у суперечці мільярд юанів

Його компанія не змогла наздогнати за рівнем прибутку свого конкурента

Гендиректор Xiaomi програв у суперечці мільярд юанів
Twitter @leijun

Засновник і глава китайського виробника споживчої електроніки Xiaomi Лей Цзюнь в 2013 році в ефірі телешоу посперечався на 1 мільярд юанів ($148,5 млн), що його компанія за показниками прибутку пережене конкуруючу компанію Gree Electric протягом п'яти років. Однак беручи до уваги фінансові показники обох компаній за 2018 рік, Лей Цзюнь програв парі, пише Bloomberg, на яке посилається «Популярна механіка».

«Нехай вся китайська нація буде нам свідками: якщо наш річний дохід перевищить прибутки Gree, будьте ласкаві виплатити мені один юань», – заявив Цзюнь, звертаючись в ефірі телешоу до голови ради директорів Gree Electric Дун Мінчжу. На це Дун Мінчжу відповіла: «А чому б не підняти ставку до мільярда юанів?»

За результатами 2018 року Gree показав дохід в 198 млрд юанів, тоді як Xiaomi заробила на 20 млрд менше. З моменту розміщення акцій виробника смартфонів на біржі Гонконгу в липні 2018 року їх вартість впала на 30%, обманувши очікування аналітиків. Обидві сторони поки що не надали Bloomberg коментарі щодо програного парі.

Лей Цзюнь в 2013 році вважав, що ринок, тісно пов'язаний з онлайн-сервісами споживчої електроніки, буде стрімко рухатися вгору. Він кинув виклик компанії, яка значно перевершувала Xiaomi на той момент: за прибутком, виробничими потужностями, кількістю співробітників і часткою на ринку.

Gree Electric – найбільший китайський виробник систем кондиціонування повітря, а Дун Мінчжу, президент компанії, є найвідомішою бізнесвумен в КНР. Вона почала з посади рядового менеджера з продажу і за 11 років досягла найвищої посади, ставши директором компанії.

Раніше повідомлялося, що глава Xiaomi пообіцяв віддати на благодійність свою премію в $960 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті