«Ви не відчуваєте, скільки вам «коштує» держава» – член команди Зеленського
Данило Гетманцев – про плани «Зе!команди» стосовно податкової політики, соціального страхування та дефектів правового врегулювання

18 квітня Володимир Зеленський представив свою команду в програмі «Право на владу». Данило Гетманцев – один з представлених. В «Зе!команді» Гетманцев відповідає за податкову політику.
В інтерв'ю Цензор.нет він розповів про плани «Зе!команди» стосовно податкової політики, соціального страхування та дефектів правового врегулювання.
Про рішення стосовно податкової політики
В першу чергу це діджіталізація. Ми вважаємо, що всі податкові процедури й адміністрування повинні проходити в електронному вигляді. Що це означає? Що людина може подати звітність та отримати інформацію у відповідь з податкової в електронному вигляді, через смартфон. Певні дії вже були проведені.
Наприклад, у 2015 була введена система електронного адміністрування ПДВ. Це система, яка працює вже зараз і працює досить непогано, якщо не брати до уваги блокування податкових накладних. Але чомусь на цьому держава зупинилася.
Далі – сплата податків на єдиний рахунок. З 2017 року лежать у парламенті законопроекти. Чому вони лежать і їх блокують? Я цього не розумію.
Третє – співпраця на міжнародному рівні. Є ціла низка договорів, ратифікація яких нам дозволить знати, де ховають гроші наші олігархи. Це називається автоматичний міжнародний обмін податковою інформацією. Більшість юрисдикцій уже розкривають цю інформацію, але нам потрібно внести зміни до низки нормативних актів про інформації з обмеженим доступом.
Наступний пункт наших пропозицій – загальне декларування доходів. Воно не буде стосуватися тільки тих, хто отримує доходи від держави. Скажімо, пенсіонерів. Загальне декларування – це та фішка, яка дозволить нам підходити по-європейськи до питання. Не тільки вимагати від держави, а й від себе. Підходити до фінансів по-європейськи, рахувати свої гроші. Ось ви знаєте, скільки ви в цьому місяці заплатили державі? Зазвичай людям важко дати відповідь на це питання. Ви не відчуваєте, скільки вам «коштує» держава.
Прийнято командне рішення, що податок на виведений капітал буде.
Про пенсійний фонд і соціальне страхування
Бездумний популізм 2016 року, який призвів до зменшення у 2 рази відрахувань із ЄСВ, на сьогодні вилазить державі дефіцитом Пенсійного фонду і Фонду соціального страхування.
У цілому ці фонди перебувають у жалюгідному стані і говорити, що ми завтра перейдемо на дворівневу пенсійну систему, на реальне пенсійне страхування – не доводиться, але ми чітко усвідомлюємо, що ми повинні це зробити протягом 5 років.
Щодо страхової медицини – ми тільки розглядаємо цю можливість. Ми розуміємо, що за нею майбутнє, що альтернативи цьому немає, але ми повинні зробити не так, як сьогоднішня команда. Тому що по своїй суті реформи були правильні, але багато в чому не прораховані. Вони дискредитували себе на стадії виконання.
Про лотереї, вивіз лісу та бурштину
Лотерейний бізнес як легалізувати? Справедливо й по закону...Потрібно прийняти ліцензійні умови та видати ліцензії всім, хто відповідає умовам, і все, забезпечити контроль за роботою операторів у системі он-лайн. Ринок має бути прозорим для державного контролю і безпечним для суспільства – як це є в Європі. Хоча в команді ми саме це питання не обговорювали, і я туди не лобіювати лотереї прийшов. Я б взагалі максимально дистанціювався від цього питання, щоб не давати підстав в упередженості.
Говорячи про вивезення бурштину й лісу, я хочу звернути увагу на одну особливість. Адже тут йдеться не про дефекти правового регулювання, а про те, що закон не виконується. Існує дві паралельні реальності: закон, який є, але його «в упор не помічають», і друга реальність, яка працює.
Є приклад тієї ж Польщі, де теж є бурштин, де є робоча модель. Але в нас проблема в тому, що ми можемо взяти нормальну модель, а реалізувати її під корупційні цілі. І це дуже важливо змінити.
Про вибори
Ці вибори дійсно симптоматичні в плані зміни поколінь. Є дуже великий запит із боку суспільства, щоб люди, які не були у владі, відтіснили тих, хто в ній зараз.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].