Фармфірма «Дарниця» проводить діджиталізацію

Фармфірма «Дарниця» проводить діджиталізацію

Компанія виділила на капітальні інвестиції більше 200 млн євро за останні 10 років

Фармфірма «Дарниця» проводить діджиталізацію
Фото: УНІАН

ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця» проводить діджиталізацию виробничих процесів і має намір стати повністю цифровою компанією. Про це повідомив голова виконавчої ради керуючої компанії ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця» Дмитро Шимків в інтерв'ю виданню delo.ua.

Фірма використовує хмарну версію SAP, хмару Azur, вирішення для операційної роботи співробітників Office 365 і багато що інше. Також компанія бачить перспективи в розвитку аналітичних систем, таких як BI (business Intelligence). Та планує розвивати технології від побудови DW (data warehouse) до AI (artificial intelligence).

Зокрема, «Дарниця» будує інтегровану систему електронного документообігу для супроводу життєвого циклу лікарських засобів.

«Така практика застосована в багатьох країнах, але в Україні ми в числі першопроходців», – підкреслив Шимків.

Крім того, «Дарниця» повністю автоматизувала свій логістичний комплекс.

«Систему обслуговують інженер і два техніки, інші співробітники задіяні лише в складському обліку. Уявіть собі 12-ярусну будівлю заввишки 28 метрів, де повністю виключена фізична праця. Усередині рухаються чотири роботи, вони розподіляють палети і стежать за оптимізацією запасів, контролюють мікроклімат і зберігання продукції», – пояснив Шимків.

Наступними етапами діждиталізації «Дарниці» повинні стати електронні досьє препаратів і оцифрування всіх процесів, пов'язаних з медичними і клінічними дослідженнями, – проте для ефективної роботи необхідні зміни на рівні держави. Дії з боку держорганов потрібні і для серіалізації – маркіровки фармпродукциі з метою її моніторингу.

Також «Дарниця» переходить на цифрові технології у сфері маркетингу і продажів.

«Дарниця» щорік реінвестує близько 10% валового доходу, а всього за останні 10 років на капітальні інвестиції компанія виділила більше 200 млн євро.

ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця» засновано в 1930 році. Портфель компанії включає близько 250 найменувань готових лікарських засобів. У 2018 році «Дарниця» збільшила чистий прибуток на 31,3%, до 449,134 млн грн. Бенефіціарами компанії є сім'я Загорій, у тому числі – депутат Верховної Ради VIII скликання Гліб Загорій.

Нагадаємо: «Дарниця» в 2018 році збільшила чистий прибуток на 31%. Наглядова рада вирішила не виплачувати дивіденди за 2018 рік, а направити весь чистий прибуток на розвиток і фінансування діяльності фармацевтичної фірми.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті