Bloomberg розповів, коли електромобілі стануть дешевшими за звичайні авто

Bloomberg розповів, коли електромобілі стануть дешевшими за звичайні авто

Ситуація зміниться вже через три роки, стверджується в новому дослідженні

Bloomberg розповів, коли електромобілі стануть дешевшими за звичайні авто
VW Golf Electric
фото Volkswagen

Сьогодні електромобілі частіше купують забезпечені люди, які більше думають про захист навколишнього середовища, заради чого готові заплатити за такі авто значно вищу ціну, ніж за традиційні автомобілі. Але вже через три роки ситуація зміниться, стверджують експерти Bloomberg NEF.

Десять років тому мало хто вірив в таке стрімке зростання індустрії електричного транспорту. У 2010 електромобілів у світі було лише 12 500 штук, а в 2018 по всьому світу продано понад 2 млн. Це приблизно 2% від загального обсягу авторинку. Зараз на дорогах налічується приблизно 5 млн електромобілів, повідомляє видання Singularity Net з посиланням на дослідження експертів.

Причиною зростання продажів стали падіння цін і збільшення обсягів акумуляторів. Сьогодні все більше автоконцернів змінюють пріоритети і вкладають мільярди в розробку електромобілів. Незважаючи на прогрес, однак, ці автомобілі все ще програють традиційним за ціною.

Як пишуть аналітики Bloomberg NEF, два роки тому вважалося, що електромобілі стануть дешевшими за машини того ж розміру з дизельними і бензиновими двигунами в 2026 році.

У минулому році терміни зрушилися на 2024 рік, а аналіз тенденцій початку нинішнього року дозволяє сподіватися, що ціни зрівняються вже в 2022 році. Щоправда, досліджувалися тільки країни ЄС.

Ціни на електрокари стануть нижчими перш за все через падіння вартості літій-іонних батарей. Якщо кілька років тому вартість акумулятора становила приблизно половину вартості машини, то сьогодні це 33%, а до 2050 буде близько 20%. Ця ж тенденція дозволить розширити асортимент електромобілів.

Нагадаємо, Ford вкладе півмільярда доларів у виробника електромобілів Rivian.

За матеріалами HighTech Plus

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті