ЄС проведе розслідування проти Apple через скаргу Spotify – FT

ЄС проведе розслідування проти Apple через скаргу Spotify – FT

Сервіс нарікає на використання Apple своєї домінуючої позиції в App Store

ЄС проведе розслідування проти Apple через скаргу Spotify – FT
фото pixabay.com

ЄС в найближчі тижні розпочне офіційне антимонопольне розслідування стосовно Apple після того, як Spotify обвинуватила компанію «у нахилі ігрового поля на шкоду конкурентам». Про це повідомляє FT.

Розслідування розпочнеться по мірі посилення битви за майбутнє музичної індустрії. Spotify, яка минулого місяця досягла показника в 100 млн платних підписників, є лідером на ринку потокової передачі музики, але стикається зі конкуренцією більших технологічних гравців, що зростає, а саме Apple та Amazon.

Видання повідомляє, що в березні Spotify подала офіційну скаргу до ЄС, у якій стверджує, що Apple зловживала своїм домінування в App Store, щоб користувачі надавали перевагу її власному сервісу Apple Music.

Скарга Spotify базується на політиці Apple, згідно з якою корпорація бере 30%-у комісію з покупок всередині застосунку, що змушує  Spotify та інші платформи підвищувати ціни. Цікаво, що ця політика розповсюджується на музичні застосунки, а, наприклад, на Uber – ні.

Органи ЄС можуть вимагати від компаній зміни практики ведення бізнесу, яку вони вважають незаконною, та накладати штрафи в розмірі до 10% від світового обороту компанії. Розслідування не має встановлених термінів і може тривати роками. Проте компанії можуть прискорити процес і уникнути штрафів, запропонувавши вирішити проблеми зі зміною поведінки самостійно.

Через деякий час Apple відповіла на звинувачення, заявивши, що «змушена реагувати, коли Spotify загортає свої фінансові мотиви в нечесну риторику». У компанії вважають, що справжня мета Spotify – заробити більше грошей на роботі інших, використовуючи тиск на App Store, на артистів, музикантів і авторів пісень. Останнє стосується рішення Ради з авторського права США, яке вимагало від Spotify збільшити розмір роялті, після чого компанія подала до суду на творців музики.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті