Завод «Кузня на Рибальському» отримав 75,2 млн грн за Подільський міст

Завод «Кузня на Рибальському» отримав 75,2 млн грн за Подільський міст

Гроші перерахував генеральний підрядник будівництва мосту - приватна фірма ТОВ «Еко-Буд-Трейд»

Завод «Кузня на Рибальському» отримав 75,2 млн грн за Подільський міст
Фото: УНІАН

Завод Сергія Тігіпка «Кузня на Рибальському» у квітні отримав 75,2 млн грн за участь у будівництві Подільського мосту, передає Економічна правда. Про це повідомляє голова експертної організації StateWatch Гліб Канєвський, з посиланням на офіційний портал використання публічних фінансів.

Гроші перерахував генеральний підрядник будівництва мосту – приватна фірма ТОВ «Еко-Буд-Трейд». Остання отримала кошти від комунального підприємства «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва».

ТОВ «Еко-Буд-Трейд» у 2017 році за результатами тендерів уклало дві угоди з Дирекцією на будівництво Подільського мосту на 4,33 млрд та 1,76 млрд грн, загальною вартістю 6 млрд грн. Тоді ж приватна фірма уклала договори субпідряду з «Кузнею на Рибальському», яка на той момент належала Петру Порошенку.

«Кузня» влітку 2017 року, за інформацією Bihus.Info, отримала 150 млн грн за постачання металевих конструкцій для будівництва Подільського мосту, які закуповувала в Росії.

За результатами будівництва даного мосту з серпня 2018 року проводиться досудове розслідування

Нагадаємо: Подільський мостовий перехід будується з 1993 року.

Завод «Кузня на Рибальському» (раніше «Ленінська Кузня») у 1995 році придбав Порошенко, бізнес-активами якого управляє фонд Прайм Ессетс Капітал.

Завод освоїв виробництво нових розробок оборонного призначення з початком війни на Донбасі. Там випускають бойові модулі і бронемашини, а також гранатомети і зенітні установки.

Кабінет міністрів з 2016 року дозволив заводу здійснювати експорт товарів військового призначення. Це допомогло підприємству, яке щорічно несло багатомільйонні збитки, збільшити кількість замовлень.

Його прибуток склав 18,6 млн грн у 2017 році, а виручка – 776 млн грн.

Нагадаємо: Тігіпко назвав причину купівлі у Порошенка заводу «Кузня на Рибальському». Бізнесмен хоче побудувати в Києві на територіях заводу житловий масив і великий торгово-офісний центр.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті