Захворіло у світі
5,463,392
Померло у світі
344,533
Вилікувалось у світі
2,195,325
Захворіло в Україні
21,245
Померло в Україні
623
Вилікувалось в Україні
7,234
Китайська Sany звинувачує ДТЕК Ахметова у шахрайстві

Китайська Sany звинувачує ДТЕК Ахметова у шахрайстві

ДТЕК запевняє, що придбана техніка відповідає всім гірничо-геологічними умовам і куплена на конкурентній основі

Китайська Sany звинувачує ДТЕК Ахметова у шахрайстві
Фото: ДТЕК

Після семи років співпраці з китайським виробником шахтної техніки Sany компанія ДТЕК закупила обладнання в іншого китайського постачальника під документами Sany, передає Економічна правда.

Про негативний досвід співпраці з компанією Рината Ахметова розповів глава компанії Sany Чжан Чжіхонь в інтерв'ю для ЕП: «Глава світового виробника шахтної техніки Чжан Чжіхонь: ДТЕК купувала китайський мотлох».

За словами глави компанії Sany, особливо неприємним для компанії було те, що «цю техніку ДТЕК завезла в Україну й отримали дозвіл Держпраці на експлуатацію під нашими документами».

При цьому техніка, куплена ДТЕК, була майже вдвічі дешевше, ніж у Sany.

«Нас це дуже здивувало. ДТЕК – велика компанія, але виглядає так, ніби вони шукають фарбовану в кустарних умовах, дешеву техніку в Китаї», – підкреслив представник компанії.

Також він уточнив, що не знає, чи була ця техніка стара або нова. Однак, додав він, «на шахтах Китаю така не використовується».

«Нам здалося, що вони стали дивитися не на якість, а на ціну», – додав глава Sany.

Він також пояснив, що ДТЕК використала документи Sany для того, щоб отримувати дозволи на експлуатацію обладнання в Держпраці, оскільки на шахті діють підвищені вимоги до безпеки праці й до обладнання.

«Через це у нас з ними почалися дуже серйозні конфлікти. ТОВ «Сані Україна, важке обладнання» судиться з ними. Найближчим часом очікуємо рішення суду, яке зупинить дозвіл Держпраці та зобов'яже їх підняти обладнання на поверхню шахти», – резюмував глава китайської компанії.

Як повідомили у ДТЕК у коментарі для Mind,  їхня компанія купує на конкурентній основі машинобудівну техніку, яка відповідає всім гірничо-геологічним умовам.

«2017 року нами було придбано два прохідницькі комбайни EBZ-160 виробництва Xiangtan Huaxing Material Co., Ltd., Китай», – йдеться в повідомленні.

За даними ДТЕК, контракт виконаний сторонами в повному обсязі, жодних претензій із боку митних органів не було.

«Комбайни на цей момент перебувають в експлуатації на наших підприємствах, питань до їхньої роботи немає», – наголошують у прес-службі.

Раніше, восени 2018 року в уряді придумали, як «рятувати» Ахметова і збиткові державні шахти.

Так, Міненерго запропонувало ввести пріоритетне використання теплової генерації вугілля марки «Г», яку добувають переважно шахти ДТЕК.

У квітні 2019 року державні шахти почали відключати від електроенергії за борги.

Як повідомлялося, збитковість і постійна залежність від дотацій, низький рівень технічного оснащення – ключові проблеми державних шахт.

Водночас розпочата урядом програма модернізації гірничо-шахтного устаткування дозволить збільшити видобуток і вивести держшахти в прибуток уже в найближчі декілька років.

Про перехід ДТЕК з антрациту на газове вугілля і як відбувається переобладнання, читайте в матеріалі Mind.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті